مجازی ساز چیست ؟

با توجه به این که یک سرور اختصاصی قدرت بسیار بالایی دارد و توانایی پردازش داده های بسیار بالایی را دارد و استفاده یک کاربر از سرور ممکن است محدود باشد و نیازی به استفاده از تمامی سخت افزار موجود در سرور را نداشته باشد .شما با مجازی ساز میتوانید این موارد را تقسیم کنید ،و  همچنین به منظور امنیت بیشتر داده ها باید دسترسی هر کاربر به اطلاعات کاربران دیگر محدود شود ، با مجازی ساز  یک سرور میتواند به قسمت های مورد نیاز شما تقسیم شود و در این تقسیم بندی دسترسی هر کاربر به ماشین دیگر میسر  نیست .با استفاده از مجازی ساز میتوانید منابع اصلی سرور را تقسیم کنید و قسمت های کوچکتری از ان ایجاد کنید با سیستم عامل های مختلف .

“با استفاده از مجازی ساز شما میتوانید یک سرور با منابع (هارد ، رم ، سی پی یو و ترافیک) مشخص بسازید و با توجه به نیاز کاربران به آنها ارائه دهید”

توضیح کلی :

سرور مجازی یا همان (Virtual Server) به سروری گفته میشود که از تجزیه منابع یک سرور فیزیکی اختصاصی (Dedicated Server) به سرور های با منابع کمتر و تعداد بیشتر به کمک فناوری مجازی سازی (Virtualization) ساخته میشود . ماشین مجازی ساز یک واسط نرم افزاری بین شما و سخت افزار سرور اختصاصی میباشد.

استفاده مجازی ساز :

  • ساخت آسان ماشین های مجازی  بر روی سرور اختصاصی ( vps )
  • تقسیم آسان منابع و سخت افزار سرور به ماشین های مختلف
  • امکان اتصال به سیستم های مدیریتی مانند WHMCS  و دیگر موارد با استفاده از API
  • امکان بکآپ گیری از ماشین های مجازی
  • امکان تعویض سیستم عامل ها و جابجایی هارد ها
  • ایجاد  ارتباط شبکه داخلی بین ماشین ها
  • پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف :‌ Windows Server , Red Hat , centOS , Debian , Ubuntu  و دیگر سیستم عامل ها مانند mikrotik .

 

 

انواع  ابزار های مجازی سازی/ Virtualization Software

نکته : هر کدام از ابزار های مجازی سازی دارای خصوصیات متفاوتی هستند و با توجه به استفاده شما میباست مجازی ساز متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید .

مجازی ساز VMware ESXI:

Vmware-logoمجازی ساز Virtualizor :
virtualizor-500x136

مجازی ساز SolusVM :

solusvm-virtual-server-manager

 

مجازی سازی بر روی یک سرور اختصاصی  میباست به صورت تخصصی انجام شود  و نیاز به کانفیگ و بهینه سازی بر روی سرور میباشد .

بخش فنی پارس وی دی اس با داشتن بیش از ۵ سال سابقه در ارائه این سرویس ها  اماده راه اندازی انواع مجازی ساز بر روی سرور های مختلف هم به صورت فیزیکی و هم ریموت میباشد .  برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق تیکت و یا شماره های تماس با ما در ارتباط باشید .