آموزش های تصویریسخت افزارمقالات برتر

سرور اختصاصی چیست ؟

آشنایی با سرور اختصاصی

سرور اختصاصی چیست ؟

سرور اختصاصی به کامپیوتر هایی گفته میشود که علاوه بر قدرت پردازش بسیار بالا میزان در دسترس بودن آن ها نیز بسیار بیشتر از کامپیوتر های شخصی است. عملکرد و مدیریت سرور های اختصاصی مانند کامپیوتر های شخصی است. با این تفاوت که سرور های اختصاصی با توجه به تکنولوژی به کار گرفته شده می توانند به صورت 24 ساعته در دسترس باشند . سرور های اختصاصی در مکانی امن و مجهز به نام دیتا سنترنگهداری شده و با توجه به اتصال دائم به اینترنت ، همیشه در دسترس است.

مشاهده سخت افزار سرور اختصاصی G8

سیستم عامل سرور اختصاصی  :

بر روی سرور اختصاصی میتوان تمامی نسخه های سیستم عامل های لینوکسی و ویندوزی را به صورت مستقیم نصب کرد . در صورتیکه قصد دارید تعدادی سرور با منابع  و سیستم عامل متفاوت بر روی سرور اختصاصی داشته باشید ، می توان مجازی سازی (vmware ، KVM و … ) نصب کرد.

سیستم عامل سرور اختصاصی چیست ؟

تفاوت سرور اختصاصی با سرور مجازی :

در سرور اختصاصی شما تمامی منابع را به صورت مستقیم استفاده میکنید اما بر روی سرور مجازی منابع به صورت اشتراکی استفاده میشود مثلا از پردازنده 8 سرور به صورت اشتراکی استفاده میکنند که این مورد باعث پایین آمدن میزان عملکرد پردازنده برای استفاده شما میشود . نکته ای که وجود دارد شما زمانی به مشکل منابع cpu  بر میخورید که نیاز به میزان پردازش زیادی از پردازنده داشته باشید . و یا پورتی که بر روی سرور میباشد پورت هر سرور 1 گیگابیت میباشد که بر روی سرور مجازی این میزان بین مثلا 8 کاربر تقسیم میشود و سهم شما از این میزان پورت تقسیم بر 8 میشود اما بر روی سرور اختصاصی این میزان پورت فقط دراختیار شما میباشد از این جهت میتونید اطلاعات بیشتری دانلود و یا آپلود کنید .

پارس وی دی اس ارائه دهنده ی سرور اختصاصی ایران و سرور اختصاصی خارج از کشور با بهترین قیمت 

چرا سرور اختصاصی :

مهمترین بخش یک کسب و کار اینترنتی یا وبسایت ، اطلاعات آن می باشد . هنگامی که کاربران یک کسب و کار زیاد می شود ، منابع بیشتری برای پردازش درخواست های کاربران مورد نیاز است. این منابع شامل ram  ، cpu  ، هارد و میزان ترافیک شبکه می باشد . هنگامی که وبسایتی روی هاست اشتراکی و یا سرور مجازی در حال سرویس دهی می باشد ، کاربران و درخواست های کاربران سایت یا نرم افزارتان افزایش می یابد، در همچین مواقعی نیاز سایت و یا اپلیکیشن به منابع بیشتری میباشد که برای حل این مورد پیشنهاد میشود به سرور اختصاصی انتقال دهید . در سرور اختصاصی تمامی منابع به صورت کاملا اختصاصی دراختیار شما قرار خواهد گرفت و می توانید با توجه به استفاده هایی که دارید از کل منابع یا تخصیص بخشی از آن برای استفاده های متفاوت استفاده کنید .

چرا ما باید سرور اختصاصی انتخاب کنیم ؟

مزایای مجازی سازی در سرور اختصاصی :

شما با استفاده از تکنولوژی مجازی سازی در سرور اختصاصی میتوانید منابع سرور را به بخش های کوچک تر تبدیل کنید و چند استفاده همزمان از سرور مجازی داشته باشید .

نکته ای که در مجازی سازی سرور اختصاصی وجود دارد تقسیم منابع سرور بین سرور مجازی ها کاملا در اختیار شما میباشد و میتونید بهترین بازدهی را از منابع داشته باشید .

قابلیت RAID هارد سرور :

یکی از مهترین امکانات یک سرور اختصاصی که برای شما فراهم میکند قابلیت raid  هارد های سرور میباشد .

-بالا بردن سرعت خواندن و نوشتن دیتا ها بر روی سرور

-یکاپ گیری خودکار از تک به تک دیتا ها

-حل مشکل از بین رفتن دیتا های سرور

شما میتوایند با کانفیگ RAID هارد ها برای سرورتعریف کنید ، یک هارد برای سرور اختصاصی اختصاص دهیدو در زمانی که یکی ازهارد های سرورشما دچار اختلال و  یا قطع شد هارد دیگر شما به صورت خودکار فعال شود تا اختلالی در زمان استفاده از دیتا های سایت به وجود نیاید.

منظور از raid هارد سرور اختصاصی چیست ؟

پارس وی دی اس ارائه دهنده ی سرور اختصاصی ایران و خارج از کشور با امکانات (فایروال ، آیپی رایگان ، دسترسی ilo و …) تمامی امکانات را میتونید از لینک سرور اختصاصی ایران مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا