اخبار تکنولوژیسیستم عامل

سیستم عامل جدید هوآوی Harmony (هارمونی)

هوآوی از سیستم عامل جدیدش که جایگزین اندروید است پرده برداری کرد! نام آن Harmony است!

بنا بر گفته شرکت هوآوی ، در صورتی که حملات “ترامپ” به شرکت ما ادامه داشته باشد ، دیگر تلفن های همراه ما از سیستم عامل اندوریدی استفاده نخواهند کرد و سیستم عامل هارومونی جهت مقابله با تحریم های آمریکا عرضه خواهد شد .

از زمانی که هوآوی توسط “دونالد ترامپ” در لیست سیاه قرار گرفته است ، شایعاتی مبنی بر اینکه هوآوی قصد طراحی سیستم عامل مختص خود را دارد مطرح شد ، ما شنیده بودیم که نام آن Hongmeng است ، که جهت گوشی و تبلت های هوشمند استفاده خواهد شد و به عنوان جایگزین سیستم عامل اندروید در نظر گرفته خواهد شد .

کنفرانس جدید هوآوی :

چند روز پیش بود که هوآوی نشان داد این شایعات کم کم دارد رنگ حقیقت به خود میگیرد و در یکی از کنفرانس های نوآوری محصولات جدیدش نام جدیدی برای سیستم عامل خود در نظر گرفتند و این مرتبه نام سیستم عامل را Harmony خواندند .

در این کنفرانس سخنگوی هوآوی Richard Yu اعلام کرد که سیستم عامل هارمونی آماده استفاده بر روی تلفن های همراه و تبلت های هوشمند است ولی با توجه به شراکت و قراردای که بین ها و اندروید وجود دارد فعلاً هوآوی قصد راه اندازی سیستم عامل هارمونی را بر روی گوشی های خود ندارد ، وی افزود در صورتی که شرکت هوآوی نتواند بنا به هر دلیلی از سیستم عامل اندرویدی  استفاده کند ، سیستم عامل هارمونی بلافاصله بر روی سخت افزار های جدید ما استفاده خواهد شد .

آیا مهاجرت از اندروید به هارمونی زمان زیادی را صرف خواهد کرد ؟

Yu پاسخ داد که این مورد فقط چند روز زمان خواهد برد و سیستم عامل ، چندین زبان برنامه ای را از جمله : اندروید ، لینوکس و Html 5 را ساپورت خواهد کرد . او همچنین اعلام کرد که سیستم عامل هارمونی شباهت زیادی به اندروید دارد ، به صورت Open Source (متن باز) خواهد بود ، به این معنی که توسعه دهندگان میتوانند سیستم عامل هارمونی را متناسب با سخت افزار خود تنظیم کنند ، قابلیتی که باعث موفقیت اندروید شد نیز همین بود .

سیستم عامل هارمونی ابتدا بر روی تلویزیون های هوشمند و سپس بر روی صفحات هوشمند (گوشی ها و تبلت ها) خواهد آمد .

 

امنیت ، سرعت ، پشتیبانی
همه یکجا در سرویس های پارس وی دی اس
بهترین را از ما بخواهید

مشاهده سرویس ها

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا