ووکامرس

13 فاکتور مهم برای انتخاب هاست ووکامرس مناسب

وقتی نوبت به گزینه‌های میزبانی فروشگاه ووکامرس شما می‌رسد، انتخاب‌ها می‌توانند بسیار زیاد به نظر برسند. با وجود هزاران شرکت میزبانی وب برای انتخاب، شما انعطاف پذیری برای یافتن قیمت و ویژگی های متناسب با نیازهای خاص خود دارید. در این مطلب به 13 فاکتور مهم برای انتخاب هاست ووکامرس مناسب می‌پردازیم.

13 فاکتور مهم برای انتخاب هاست ووکامرس مناسب
13 فاکتور مهم برای انتخاب هاست ووکامرس مناسب

با این حال، داشتن گزینه های زیاد می‌تواند تصمیم گیری را دشوار کند، به خصوص زمانی که چندین گزینه مشابه به نظر می‌رسند. بنابراین کدام راه حل میزبانی ووکامرس برای شما بهترین انتخاب است؟

اگر در مورد بهبود عملکرد و فروش فروشگاه خود جدی هستید، یا اگر یک توسعه دهنده یا مشاور وب هستید و به دیگران کمک می‌کنید تا همین کار را انجام دهند، این راهنمای نهایی میزبانی ووکامرس است که در جستجوی آن بوده اید.


چرا دانستن در مورد میزبانی ووکامرس مهم است؟

درک نحوه انتخاب هاست ایده آل برای فروشگاه ووکامرس، اولین قدم مهم در ایجاد یک کسب و کار آنلاین موفق است. چه در ایجاد سایت های تجارت الکترونیک تازه کار باشید و چه به دنبال انتقال یک فروشگاه موجود به یک ارائه دهنده هاست جدید هستید، گزینه های متعددی برای برآورده کردن نیازهای شما وجود دارد.

اگر تجربه ای در زمینه میزبانی وب ندارید، ممکن است شناسایی جنبه های کلیدی که باید در هنگام انتخاب میزبان وب در نظر بگیرید، به ویژه برای یک سایت وردپرس یا ووکامرس، برای شما چالش برانگیز است. انتخاب اولین پلن میزبانی ووکامرس که در جستجو با آن مواجه می‌شوید یا ارزان ترین گزینه موجود می‌تواند وسوسه انگیز باشد.

با این حال، این می‌تواند منجر به انتخاب یک پلن میزبانی شود که فاقد خدمات ضروری است یا شامل هزینه های پنهان است و باعث می‌شود شما احساس نارضایتی و شارژ بیش از حد داشته باشید.

ووکامرس
ووکامرس

حتی اگر در انتخاب هاست برای سایت ووکامرس خود تجربه بیشتری داشته باشید، ممکن است همچنان برای یافتن هاست مناسب با مشکل مواجه شوید. احتمالاً فهرستی از نگرانی‌ها و سؤالات خاص در مورد میزبانی دارید که می‌تواند منجر به صرف زمان قابل توجهی برای تجزیه و تحلیل جزئیات در طول فرآیند تحقیق شما شود.

این می‌تواند منجر به زیان های مالی به دلیل تاخیر در فروش و کاهش اعتماد از سوی سهامداران، کارمندان و مشتریانی شود که به آنها قول داده شده است که تاریخ عرضه مشخصی داشته باشد.

چه در حال تأسیس اولین فروشگاه ووکامرس خود باشید و چه قبلاً چندین فروشگاه داشته باشید، راهنمای زیر به شما کمک می‌کند تا در فرآیند انتخاب بهترین هاست ووکامرس برای رفع نیازهای خاص خود حرکت کنید.


ووکامرس چیست؟ تفاوت هاست ووکامرس با بقیه هاستها

ووکامرس، یک پلت فرم تجارت الکترونیک رایگان و منبع باز طراحی شده برای وردپرس، متعلق به همان تیم پشت WordPress.com است.

تقریباً یک سوم فروشگاه‌های آنلاین از آن استفاده می‌کنند و به دلیل ویژگی‌های کاربرپسند، پشتیبانی گسترده و طیف گسترده‌ای از گزینه‌های سفارشی‌سازی از طریق برنامه‌های افزودنی مختلف، مورد علاقه بسیاری است.

برخلاف سایر افزونه‌های تجارت الکترونیک برای وردپرس، ووکامرس انعطاف‌پذیری و کنترل گزینه‌های میزبانی را ارائه می‌دهد و امکان گسترش آسان ویژگی‌ها را بدون نیاز به دانش برنامه‌نویسی پیشرفته فراهم می‌کند.

برخلاف پلتفرم‌های منبع بسته که به هزینه اشتراک نیاز دارند و گزینه‌های میزبانی را محدود می‌کنند، ووکامرس آزادی کامل را در طراحی و مدیریت فروشگاه آنلاین شما فراهم می‌کند.

سایر پلتفرم‌های تجارت الکترونیکی که مستقل از وردپرس کار می‌کنند ممکن است برای استفاده به تخصص فنی نیاز داشته باشند، هزینه‌های اشتراک را دریافت کنند یا قابلیت‌های تجارت الکترونیک محدودی داشته باشند.

با ووکامرس، شما این آزادی را دارید که سایت خود را در هر ارائه دهنده میزبانی سازگار با وردپرس میزبانی کنید، سایت خود را به راحتی سفارشی کنید، و از هرگونه تعهد اشتراکی اجتناب کنید، که آن را به یک انتخاب همه کاره و مقرون به صرفه برای فروشگاه های آنلاین در هر اندازه تبدیل می‌کند.


چرا انتخاب هاست ووکامرس مناسب ضروری است؟

انتخاب یک هاست قابل اعتماد و معتبر برای فروشگاه ووکامرس شما بسیار مهم است، صرف نظر از اینکه این یک پروژه جانبی یا منبع اصلی درآمد شما باشد. داشتن یک سایت امن با آپتایم تقریباً عالی، سرعت بارگذاری سریع و سازگاری با ووکامرس ضروری است.

هاست ووکامرس
هاست ووکامرس

عملکرد ارائه دهنده هاست شما می‌تواند تاثیر بسزایی در موفقیت فروشگاه شما داشته باشد. حتی اگر فروشگاه شما تمرکز اصلی شما نباشد، تجربه کاربری ضعیف به دلیل مشکلات سرور یا زمان بارگذاری کند می‌تواند منجر به از دست دادن فروش و افزایش تقاضای خدمات مشتری شود.

مهم است که یک ارائه دهنده میزبانی را انتخاب کنید که برای وردپرس و ووکامرس بهینه شده باشد، زیرا سایت های تجارت الکترونیک نیازمندی های متفاوتی نسبت به انواع دیگر وب سایت ها دارند. انتخاب اشتباه ممکن است گران تمام شود.

هنگام انتخاب بهترین هاست ووکامرس، مهم است که نوع پلن میزبانی را که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، در نظر بگیرید. پس از تعیین این موضوع، می‌توانید ارائه دهندگان مختلف را بر اساس قیمت و ویژگی ها مقایسه کنید.

 

هشت معیار برای ارزیابی نیازهای میزبانی فروشگاه شما

هنگام انتخاب ارائه دهنده هاست ووکامرس مناسب برای فروشگاه آنلاین خود، نوع فروشگاهی که می‌سازید و ویژگی های خاص مورد نیاز برای پشتیبانی از آن را در نظر بگیرید. ارزیابی عواملی مانند:

 • حجم ترافیک
 • فضای ذخیره سازی
 • رعایت حریم خصوصی داده ها
 • نیازهای نرم افزاری اضافی
 • نیاز به پیکربندی سرور
 • کمک های طراحی و توسعه
 • محدودیت های بودجه
 • مهارت فنی

فهرستی از افزونه‌ها و افزونه‌های ضروری تهیه کنید و برای اطمینان از سازگاری، با میزبان‌های احتمالی بررسی کنید. در نظر بگیرید که آیا برای ساخت و نگهداری وب سایت به کمک نیاز دارید یا خیر.

تعیین کنید که آیا خدمات میزبانی مدیریت شده بر اساس توانایی ها و ترجیحات فنی شما نسبت به گزینه های خود مدیریتی ارجحیت دارد یا خیر.


13 عامل کلیدی که باید هنگام مقایسه ارائه دهندگان هاست ووکامرس در نظر بگیرید

برای یافتن بهترین ارائه دهنده هاست برای فروشگاه ووکامرس خود، انجام تحقیقات کامل ضروری است. با تشریح ویژگی ها و قابلیت های لازم برای وب سایت خود شروع کنید و سپس لیست کوتاهی از شرکت های میزبانی که این معیارها را دارند ایجاد کنید.

با مقایسه چندین گزینه که دقیقاً با نیازهای شما و نیازهای خاص سایت شما مطابقت دارند، می‌توانید مناسب ترین گزینه را برای کسب و کار خود تعیین کنید.

1. الزامات اولیه میزبانی ووکامرس را برآورده می‌کند

اطمینان حاصل کنید که پلن میزبانی ووکامرس شما الزامات اساسی ذکر شده در زیر را برآورده می‌کند. بدون پشتیبانی کافی از PHP، MySQL/MariaDB، محدودیت های حافظه، و HTTPS، ووکامرس و پلن های افزودنی آن ممکن است به درستی یا اصلاً کار نکنند.

سازگاری پلن هاست خود را با این الزامات بررسی کنید تا از عملکرد روان فروشگاه آنلاین خود اطمینان حاصل کنید.

از دسامبر 2023، ویژگیهای زیر برای هاست ووکامرس ضرروزی است:

 •  PHP نسخه 7.4 یا بالاتر (تا 8.1.3)
 •  MySQL نسخه 5.7 یا MariaDB نسخه 10.4 یا جدیدتر
 •  محدودیت حافظه وردپرس 256 مگابایت یا بیشتر
 •  پشتیبانی از HTTPS

بررسی کنید که ارائه دهنده هاست شما با این معیارها مطابقت دارد و همچنین شرایط هاست وردپرس را برای مشخصات اضافی بررسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که نسخه های PHP و پایگاه داده شما همچنان پشتیبانی و به روز می‌شوند تا از خطرات امنیتی و مشکلات احتمالی سایت جلوگیری کنید. پس از نصب ووکامرس به صفحه وضعیت سیستم دسترسی پیدا کنید تا تأیید کنید که سرور شما تمام اجزای لازم را فعال کرده است.


2. خدمات انتقال رایگان

اگر در حال حاضر سایت های ووکامرس را در جای دیگری میزبانی کرده اید و در نظر دارید آنها را به یک ارائه دهنده میزبانی جدید ووکامرس منتقل کنید، ممکن است ارائه دهنده ای را انتخاب کنید که شامل خدمات انتقال رایگان باشد.

مدیریت فرآیند انتقال می‌تواند ترسناک باشد، به خصوص اگر چندین سایت برای انتقال و زمان محدود در دسترس دارید. اجازه دادن به ارائه دهنده هاست خود برای مدیریت انتقال برای شما می‌تواند روند را بسیار روان تر کند.


3. داشتن گواهینامه های SSL رایگان

داشتن گواهینامه SSL برای اطمینان از امنیت هر وب سایت، به ویژه برای سایت های تجارت الکترونیک بسیار مهم است. نه تنها از اطلاعات مشتریان شما محافظت می‌کند، بلکه به موتورهای جستجو نشان می‌دهد که سایت شما قابل اعتماد است. علاوه بر این، برای همه درگاه‌های پرداخت و ووکامرس اجباری است.

ssl ووکامرس
ssl ووکامرس

اگرچه شما این امکان را دارید که گواهینامه SSL خود را از یک ارائه دهنده دیگر خریداری و تنظیم کنید، اما انتخاب ارائه دهنده میزبانی که شامل گواهینامه های SSL رایگان است، کارآمدتر است. این روند راه اندازی فروشگاه آنلاین شما را تسریع می‌کند و حفظ امنیت تراکنش ها را برای شما ساده تر می‌کند.


4. CDN رایگان یا یکپارچگی آسان CDN

شبکه تحویل محتوا (CDN) یک تکنیک قدرتمند برای افزایش سرعت وب سایت ها با میزبانی تصاویر و فایل های ثابت مانند CSS و جاوا اسکریپت بر روی یک سرور شخص ثالث است.

این به وب سایت شما اجازه می‌دهد تا از سروری که از نظر فیزیکی نزدیک به هر بازدیدکننده است بارگیری شود و عملکرد سایت را بهبود بخشد. CDN ها برای همه وب سایت ها مفید هستند، اما به ویژه برای مشاغلی که مخاطبان ملی یا بین المللی را هدف قرار می‌دهند مفید هستند.


5. استفاده از از کش سمت سرور

هنگامی که یک بازدیدکننده به سایت ووکامرس شما دسترسی پیدا می‌کند، مرورگر او باید تمام محتوا مانند تصاویر، فیلم ها و فایل ها را به طور کامل بارگذاری کند.

با فعال کردن کش، فایل‌ها در مکانی جداگانه ذخیره می‌شوند تا زمان بارگذاری برای بازدیدکنندگان بازگشتی افزایش یابد.

توصیه می‌شود از سیستم کش خود استفاده کنید و در عین حال از کش سمت سرور ارائه شده توسط میزبان وب خود برای بهینه سازی عملکرد سایت و کاهش زمان بارگذاری استفاده کنید.

پلن های هاست ووکامرس پارس وی دی اس، دارای وب سرویس لایت اسپید می‌باشد و افزونه کش wp rocket را بصورت رایگان بر رو این پلن‌ها ارائه می‌دهد.

6. دارابودن پشتیبان گیری روزانه و اتوماتیک

برای فروشگاه‌های پرمشغله اینترنتی مهم است که در صورت بروز مشکلات وب‌سایت یا هک، نسخه‌های پشتیبان تهیه شده توسط سرور روزانه داشته باشند. این تضمین می‌کند که می‌توانید به سرعت یک نسخه پشتیبان تمیز را با حداقل از دست دادن داده بازیابی کنید.

علاوه بر این، داشتن یک افزونه پشتیبان خارج از سایت ایمن و مستقل که اطلاعات را در زمان واقعی ذخیره می‌کند برای فروشگاه شما بسیار مهم است. پشتیبان‌گیری Jetpack VaultPress یک انتخاب ایده‌آل برای این منظور است، زیرا تضمین می‌کند که هر سفارش یا تغییری در سایت شما بلافاصله پس از وقوع ذخیره می‌شود.

با فعال کردن افزونه VaultPress Backup، پشتیبان‌گیری‌های ارائه‌شده توسط سرور از طریق افزونگی محافظت بیشتری را ارائه می‌کنند. توصیه می‌شود هر دو گزینه را داشته باشید.


7. متمرکز بر ووکامرس باشد

هنگام راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین، بهترین شرکت هاستینگ، شرکتی است که در ووکامرس تخصص دارد. آنها ممکن است در توضیحات پلن خود به ووکامرس اشاره کنند یا حتی پلن ای داشته باشند که به طور خاص با عنوان “هاست ووکامرس” برچسب گذاری شده است.

در صورتی که نمی‌توانید سرویس میزبانی را بیابید که ووکامرس را در اولویت قرار دهد و در عین حال سایر نیازهای شما را نیز برآورده کند، به جای آن سرویسی را انتخاب کنید که بر CMS وردپرس تمرکز دارد.

توجه به این نکته مهم است که ذکر وردپرس یا ووکامرس در توضیحات، تخصص را تضمین نمی‌کند. برخی از ارائه دهندگان هاست ممکن است از این کلمات کلیدی برای اهداف سئو استفاده کنند در حالی که فقط هاست مشترک عمومی را به جای پلن های میزبانی ووکامرس سفارشی ارائه می‌دهند.

نگاهی دقیق به ویژگی های موجود در پلن های میزبانی آنها بیندازید تا مطمئن شوید که آنها با الزامات ووکامرس و وردپرس مطابقت دارند یا از آنها فراتر می‌روند.

هاست ووکامرس
هاست ووکامرس

8. متناسب با بودجه شما

برای میزبانی فروشگاه ووکامرس شما طیف وسیعی از گزینه ها را در اختیار دارید، از حداقل 3 دلار در ماه برای میزبانی مشترک اولیه تا پلن های سطح سازمانی که هزاران دلار در ماه هزینه دارند. انتخاب در نهایت به نیازهای خاص و محدودیت های بودجه شما بستگی دارد.

اگر در حال راه اندازی یک فروشگاه آنلاین جدید هستید، مهم است که بودجه کلی و هزینه های اولیه خود را در نظر بگیرید. در حالی که وسوسه انگیز است که به سراغ ارزان ترین گزینه بروید، اطمینان حاصل کنید که پلن میزبانی که انتخاب می‌کنید مطابق با نیازهای شما باشد.

هنگام مقایسه راه حل های میزبانی ووکامرس، مهم است که در نظر بگیرید که آیا پلن های ماهانه یا سالانه را انتخاب کنید. در حالی که پرداخت سالانه می‌تواند در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما شود، همچنین می‌تواند هزینه اولیه زیادی را به همراه داشته باشد.

از سوی دیگر، پرداخت ماهانه به شما این امکان را می‌دهد که ارائه دهنده هاست را آزمایش کنید و جریان نقدی خود را بهتر مدیریت کنید.

در پلن‌های هاست ووکامرس پراس وی دی اس هم پلن ماهیانه وجود دارد و هم پلن سالیانه با 50% تخفیف ارائه می‌شود.

مراقب هزینه های پنهان باشید، مانند پیشنهادهای مقدماتی که ممکن است در ابتدا بسیار زیاد به نظر برسند، اما پس از سال اول منجر به افزایش قابل توجه قیمت می‌شوند. مهم است که شرایط و ضوابط را به دقت بخوانید تا از هرگونه غافلگیری جلوگیری کنید.


برخی از هزینه های پنهان دیگر که باید از آنها آگاه بود می‌تواند شامل هزینه های اضافی برای گواهی های SSL و حریم خصوصی دامنه باشد.

همچنین مهم است که مراقب عدم شفافیت در مورد ویژگی‌ها باشید، زیرا ممکن است پس از امضای قرارداد بلندمدت، خیلی دیر متوجه شوید که فضای ذخیره‌سازی، پهنای باند یا حافظه شما محدود است.

بسیاری از هاست ها ممکن است هزینه های زیادی را برای فراتر رفتن از محدودیت های پهنای باند دریافت کنند، حتی اگر ادعا کنند پهنای باند نامحدودی ارائه می‌دهند.

ترافیک پلن های هاست ووکامرس پارس وی دی اس، بصورت نامحدود می باشد.

برای جلوگیری از هزینه‌های غیرمنتظره، شرکت میزبانی را انتخاب کنید که مقیاس خودکار را در بسته خود داشته باشد و قبل از رسیدن به هر محدودیتی هشدار ارسال کند.


9. ارائه پشتیبانی تخصصی وردپرس و ووکامرس

هنگام بررسی گزینه هایی برای میزبانی فروشگاه آنلاین خود، ارزان ترین انتخاب ممکن است جذاب به نظر برسد. با این حال، پشتیبانی انسانی باکیفیت هزینه دارد، بنابراین مهم است که به سطح کمکی که می‌توانید انتظار داشته باشید توجه داشته باشید. این ضرب المثل را به خاطر بسپارید که «هر چقدر پول بدی آش می‌خوری».

پشتیبانی ووکامرس
پشتیبانی ووکامرس

اطمینان حاصل کنید که میزبان شما ارتباط مستقیم از طریق ایمیل و چت آنلاین و همچنین پشتیبانی شبانه روزی ارائه می‌دهد.

به دنبال یک ارائه دهنده میزبانی با یک تیم فنی باشید که به طور خاص در وب سایت های وردپرسی و ووکامرسی آگاه باشد.

پشتیبانی پلن های هاست ووکامرس پارس وی دی اس، بصورت 24 ساعته واقعی می‌باشد.

10. داشتن فضیای ذخیره سازی و مقیاس پذیری مورد نیازتان

اگرچه ممکن است در حال حاضر یک فروشگاه اینترنتی کوچک داشته باشید، مهم است که برای آینده بزرگ فکر کنید. همانطور که تجارت شما گسترش می‌یابد، پلن میزبانی فعلی شما ممکن است دیگر برای حمایت از رشد ویترین فروشگاه شما کافی نباشد.

ضروری است که یک ارائه دهنده میزبانی پیدا کنید که پلن های مختلفی را ارائه دهد که به راحتی می‌توان آنها را ارتقا داد. یک میزبان قابل اعتماد به شما در انتقال یکپارچه به یک پلن بالاتر با تکامل نیازهای شما کمک می‌کند.


11. برنامه نویس پسند باشد

برای کنترل دقیق‌تر بر محیط سرور خود و محدودیت‌های کمتر در نرم‌افزار و افزونه‌ها، ارائه‌دهندگان میزبانی ووکامرس را انتخاب کنید که VPS، میزبانی ابری یا هاست اختصاصی را ارائه می‌دهند.

هنوز هم می‌تواند در این نوع میزبانی‌ها تفاوت وجود داشته باشد، بنابراین مهم است که فهرستی از نیازهای خود ایجاد کنید و جزئیات پلن هر میزبان را به دقت بررسی کنید.

اگر مطمئن نیستید که یک میزبان می‌تواند یک نیاز خاص را پشتیبانی کند یا خیر، با تیم پشتیبانی آن‌ها تماس بگیرید تا شفاف‌سازی شود تا مطمئن شوید که همه نیازهای شما برآورده می‌شود.


12. آپتایم و امنیت بالا

آیا سایت ووکامرس شما همیشه در دسترس است؟ گاهی اوقات، سرور ممکن است به دلیل تعمیر و نگهداری یا دلایل دیگر دچار خرابی شود. مدت زمانی که هاست شما قادر به سرویس دهی به سایت شما است، به عنوان “آپ تایم” شناخته می‌شود، و شما در حالت ایده آل می‌خواهید که این زمان تا حد امکان نزدیک به 100٪ باشد.

علاوه بر گواهینامه ها و نسخه های پشتیبان SSL، ارائه دهنده هاست شما نقش مهمی در امنیت وب سایت ایفا می‌کند. هنگام انتخاب ارائه دهنده هاست برای فروشگاه آنلاین خود به عوامل زیر توجه کنید:

1. امنیت نرم افزار: اطمینان حاصل کنید که میزبان شما نسخه های به روز نرم افزار مانند PHP و MySQL را مطابق با الزامات وردپرس ارائه می‌دهد تا از نقض امنیت و مشکلات سازگاری جلوگیری شود.

2. اسکن بدافزار: به دنبال میزبانی باشید که اسکن بدافزار را در برنامه‌های خود داشته باشد، زیرا این به شناسایی و هشدار شما در مورد هرگونه هک روی سرور شما کمک می‌کند.

3. فایروال: هاستینگ ها از فایروال ها برای محافظت از داده ها و فایل های وب سایت شما استفاده می‌کنند و به عنوان مانعی در برابر هکرها عمل می‌کنند. اطمینان حاصل کنید که میزبان شما این ویژگی امنیتی ضروری را ارائه می‌دهد.


13. از وب باز پشتیبانی کند

در نهایت، ذکر این نکته ضروری است که وردپرس و ووکامرس هر دو پلتفرم متن باز هستند. با وجود جامعه گسترده ای از کاربران و توسعه دهندگان وردپرس، یافتن راه حل برای هر مشکلی که ممکن است با آن مواجه شوید بسیار محتمل است. و اگر نه، ارتباط با افرادی که تخصص و تمایل به کمک دارند آسان است.

داوطلبان نقش مهمی در توسعه و نگهداری وردپرس دارند. بسیاری از شرکت های هاستینگ نیز منابع و کارکنان خود را برای پشتیبانی از وردپرس اختصاص می‌دهند، پلتفرمی که اکنون 43 درصد از تمام وب سایت ها را در اختیار دارد. هنگام انتخاب یک شرکت، شرکت هایی را که اولویت دارند و در وب باز سرمایه گذاری می‌کنند، اولویت بندی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا