وردپرسووکامرس

6 تفاوت کلیدی ووکامرس و وردپرس (2024)

قبل از راه اندازی کسب و کار خود به صورت آنلاین، بسیار مهم است که تفاوت های بین ووکامرس و وردپرس را درک کنید. ایجاد یک فروشگاه آنلاین می‌تواند حضور دیجیتالی شما را افزایش دهد و مخاطبان بیشتری را جذب کند. در این مطلب به 6 تفاوت ووکامرس و وردپرس می‌پردازیم.

با این حال، کار طراحی و راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی جذاب، مخصوصاً برای مبتدیانی که دانش فنی محدودی دارند، ممکن است طاقت‌فرسا به نظر برسد. خوشبختانه وردپرس و افزونه ووکامرس آن این فرآیند را به طور قابل توجهی ساده می‌کند.

وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا عمل می‌کند، در حالی که ووکامرس به عنوان یک افزونه در وردپرس عمل می‌کند که به شما امکان می‌دهد یک پلت فرم فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات و خدمات آنلاین ایجاد کنید.

6 تفاوت کلیدی ووکامرس و وردپرس
6 تفاوت کلیدی ووکامرس و وردپرس

با افزودن افزونه ووکامرس به سایت وردپرس خود، می‌توانید به طیف گسترده ای از ویژگی ها و ابزارها دسترسی داشته باشید تا یک فروشگاه آنلاین جذاب و شخصی سازی شده برای مشتریان خود ایجاد کنید.

این مطلب تفاوت های کلیدی بین وردپرس و ووکامرس را تشریح می‌کند و اطلاعات ضروری مورد نیاز برای شروع سرمایه گذاری فروشگاه اینترنتی را در اختیار شما قرار می‌دهد.


وردپرس چیست؟

وردپرس
وردپرس

وردپرس یک پلت فرم همه کاره و متن باز است که برای ایجاد وب سایت ها، برنامه ها و وبلاگ ها استفاده می‌شود. در ابتدا برای وبلاگ نویسی طراحی شده بود، به یک سیستم مدیریت محتوای جامع و سازنده وب سایت کاربر پسند تبدیل شده است.

با وردپرس، کاربران می‌توانند وب سایت هایی را با طیف وسیعی از ویژگی ها و قابلیت ها ایجاد و سفارشی کنند. تخمین زده می‌شود که تا سال 2023، بیش از 810 میلیون وب سایت در سراسر جهان با استفاده از وردپرس ساخته می‌شود که نشان دهنده 43 درصد از کل وب سایت های آنلاین است.

هم مبتدیان و هم متخصصان، وردپرس را به دلیل سادگی، انعطاف‌پذیری طراحی و ادغام یکپارچه با ابزارهای دیگر جذاب می‌دانند. این پلتفرم همچنین طیف گسترده ای از تم ها و افزونه های شخص ثالث را برای بهبود عملکرد وب سایت ارائه می‌دهد.

یکی از محدودیت های پلتفرم ناتوانی آن در ایجاد یک فروشگاه فروشگاه اینترنتی کاملا تعاملی و کاربردی است. اینجاست که استفاده از افزونه ووکامرس می‌تواند بسیار مفید باشد.


ووکامرس چیست؟

ووکامرس چیست
ووکامرس چیست

ووکامرس افزونه ای است که عملکرد وردپرس را افزایش می‌دهد و به کاربران امکان می‌دهد فروشگاه اینترنتی شخصی سازی شده ایجاد کنند. این پلتفرم کاربرپسند به افراد امکان می‌دهد تا فروشگاه‌های آنلاین را از ابتدا بسازند، محصولات را به شیوه‌ای جذاب نمایش دهند، ویژگی‌های سبد خرید و موارد دیگر را در سایت وردپرس خود بگنجانند.

با ووکامرس که بیش از 20 درصد از وب سایت های وردپرس را تامین می‌کند، یک افزونه همه کاره و قوی برای هر وب سایتی است. به عنوان یک پلتفرم منبع باز، کاربران کنترل کاملی بر فروشگاه آنلاین خود دارند.

علاوه بر این، طیف گسترده‌ای از قالب‌های از پیش ساخته و انتخاب‌های طراحی برای کمک به ایجاد وب‌سایت‌های فروشگاه اینترنتیی جذاب بصری برای مخاطبان هدف در دسترس هستند.

تفاوت های کلیدی ووکامرس با وردپرس

آیا تا به حال تفاوت بین وردپرس و ووکامرس را زیر سوال برده اید؟

تضاد اصلی بین این دو در نقش ها و قابلیت های آنها در توسعه وب سایت نهفته است.

به عبارت ساده، وردپرس را می‌توان به سیستم عامل یک گوشی هوشمند تشبیه کرد، در حالی که ووکامرس مانند برنامه ای عمل می‌کند که می‌توانید آن را دانلود و نصب کنید.

ووکامرس به عنوان یک افزونه عمل می‌کند که قابلیت های CMS وردپرس شما را افزایش می‌دهد، به ویژه برای ایجاد سایت های فروشگاه اینترنتی پویا.

تفاوت های مختلفی بین وردپرس و ووکامرس وجود دارد که باید در نظر بگیرید.


1. هدف

وردپرس و ووکامرس اغلب به همراه برای ساختن وب سایت های فروشگاه اینترنتیی چشمگیر استفاده می‌شوند، اما تمایز اصلی بین این دو در اهداف آنها برای کمک به شما در دستیابی به موفقیت نهفته است.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای همه کاره و پرکاربرد است که به کاربران اجازه می‌دهد تا وب‌سایت‌های پویا را برای اهداف مختلف از جمله وبلاگ‌های شخصی، مشاغل و فروشگاه اینترنتی ایجاد کنند.

وردپرس با رابط بصری، گزینه های طراحی گسترده و افزونه های متعدد، به کاربران امکان می‌دهد تا وب سایت های خود را مطابق با نیازها و ترجیحات منحصر به فرد خود سفارشی کنند.

در حالی که وردپرس مجهز به ویرایشگر گوتنبرگ است، کاربران همچنین می‌توانند افزونه‌های صفحه‌ساز جایگزین مانند Elementor را نصب کنند تا وب‌سایت خود را بر اساس نیازهای خاص تنظیم کنند.

هدف
هدف

با این حال، ووکامرس افزونه ای است که به طور خاص برای تبدیل وب سایت وردپرس شما به یک فروشگاه فروشگاه اینترنتی ایجاد شده است.

این افزونه با ویژگی‌های مختلف به شما امکان می‌دهد یک فروشگاه آنلاین کاملاً کاربردی ایجاد کنید و به یک پایگاه مشتری بزرگ‌تر برای فروش محصولات و خدمات خود برسید.

ووکامرس
ووکامرس

2. ویژگی‌های ووکامرس

اگرچه وردپرس مدیریت محتوای عالی و قابلیت‌های اساسی فروشگاه اینترنتیی را برای فروشگاه‌های آنلاین فراهم می‌کند، اما در مقایسه با طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها و افزونه‌های پیشرفته که از طریق ووکامرس در دسترس هستند، کم‌تر است.

ووکامرس با یک بازار گسترده برای ابزارها، تم ها و برنامه های افزودنی، همه چیزهایی را که برای بهبود عملکرد فروشگاه فروشگاه اینترنتی خود نیاز دارید، ارائه می‌دهد.

افزونه های ووکامرس
افزونه های ووکامرس

با ووکامرس، به برنامه‌های افزودنی و ابزارهای انحصاری برای سفارشی‌سازی طرح‌های صفحه اصلی، منوهای پیمایش، فهرست‌بندی محصولات، روش‌های پرداخت، گزینه‌های ارسال و موارد دیگر دسترسی دارید.

نه تنها یک رابط کاربر پسند برای رسیدگی بهینه سفارشات فراهم می‌کند، بلکه محاسبات مالیاتی خودکار، نرخ حمل و نقل بلادرنگ و مدیریت ساده موجودی را نیز ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، ووکامرس با چندین درگاه پرداخت سازگار است و اطمینان حاصل می‌کند که مشتریان شما می‌توانند یک فرآیند پرداخت آنلاین امن و روان را تجربه کنند.


3. تمرکز

هنگام انتخاب راه حل فروشگاه اینترنتی برای کسب و کار آنلاین خود، مهم است که تمرکز این دو ابزار را درک کنید.

وردپرس ابزار قدرتمندی برای ایجاد، سفارشی سازی و مدیریت وب سایت هایی ارائه می‌دهد که بسیار سازگار هستند و می‌توانند با کسب و کار شما رشد کنند.

تمام محتوای شما مانند صفحات وب سایت، پست های وبلاگ، تصاویر و تنظیمات پیکربندی را ذخیره می‌کند.

تمرکز
تمرکز

از طرف دیگر، ووکامرس به طور یکپارچه با وردپرس ادغام می‌شود تا وب سایت شما را با قابلیت های فروشگاه اینترنتی ارتقا دهد. کاربر پسند است و به طور مستقل از وردپرس با پایگاه کد منحصر به فرد خود عمل می‌کند.

این به ووکامرس اجازه می‌دهد تا سفارشی سازی ها و افزونه هایی را برای فروشگاه آنلاین شما ارائه دهد که ممکن است تنها با وردپرس امکان پذیر نباشد.

فروشگاه اینترنتی
فروشگاه اینترنتی

4. کاربری آسان

وردپرس به دلیل سهولت استفاده و سادگی شهرت دارد و آن را به بهترین انتخاب برای کسانی که تازه وارد توسعه وب سایت می‌شوند تبدیل می‌کند. رابط کاربر پسند آن به حداقل دانش فنی نیاز دارد که برای مبتدیان ایده آل است.

این پلتفرم یک داشبورد ساده ارائه می‌دهد که در آن کاربران می‌توانند بدون زحمت ویژگی ها، پلاگین ها و سفارشی سازی های مختلف را در سایت خود قرار دهند.

کاربری آسان
کاربری آسان

از سوی دیگر، ووکامرس، در حالی که برای ایجاد و مدیریت فروشگاه های آنلاین قدرتمند است، می‌تواند پیچیده تر باشد. درک وظایفی مانند فهرست بندی محصولات، مدیریت موجودی، درگاه های پرداخت و هزینه های حمل و نقل ممکن است به زمان و تلاش بیشتری نیاز داشته باشد.

هم وردپرس و هم ووکامرس منابع فراوانی از جمله مستندات، آموزش‌ها و انجمن‌های آنلاین را برای تسهیل فرآیند یادگیری و پشتیبانی از کاربران در طول مسیر ارائه می‌کنند.

5. توسعه پذیری

هر دو ووکامرس و وردپرس طیف گسترده ای از افزونه ها و افزونه ها را ارائه می‌دهند که می‌توانند قابلیت های فروشگاه آنلاین شما را افزایش دهند.

وردپرس دسترسی به افزونه‌ها و ویجت‌های شخص ثالث متعددی را فراهم می‌کند که به شما امکان می‌دهد طراحی سایت خود را شخصی‌سازی کنید و ویژگی‌های منحصربه‌فردی مانند گالری‌های تصاویر، فیدهای رسانه‌های اجتماعی، بررسی‌های گوگل، منوهای ناوبری، عملکرد فروشگاه اینترنتی، ابزارهای ترجمه زبان و موارد دیگر را در خود جای دهید.

گوتنبرگ
گوتنبرگ

بلوک های پلاس برای گوتنبرگ ایجاد شده توسط POSIMYTH Innovations یک افزونه است که برای ویرایشگر گوتنبرگ طراحی شده است. انواع بلوک های منحصر به فرد را برای بهبود طراحی و عملکرد وب سایت شما فراهم می‌کند.

این افزونه طیف گسترده ای از ویژگی ها و طرح ها را ارائه می‌دهد که به راحتی می‌توان به وب سایت شما اضافه کرد.

ووکامرس هم به کاربران اجازه می‌دهد تا افزونه ها را علاوه بر ویژگی های اساسی فروشگاه اینترنتی خود، اضافه کنند. بازار رسمی ووکامرس بسیاری از برنامه های افزودنی را برای عملکردهایی مانند پردازش پرداخت، محاسبات حمل و نقل، مدیریت مالیات و اشتراک محصول ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، گزینه های سفارشی سازی متعددی برای کمک به ایجاد یک فروشگاه آنلاین جذاب وجود دارد.

ویژگیهای ووکامرس
ویژگیهای ووکامرس

6. الزامات هاست

وردپرس یک CMS همه کاره با نیازهای میزبانی متوسط ​​است که می‌تواند به طور موثر در سرویس های میزبانی مختلف مانند هاست اشتراکی، سرورهای اختصاصی یا سرورهای خصوصی مجازی عمل کند.

تا زمانی که ارائه دهندگان هاست شرایط لازم را برآورده کنند، وردپرس می‌تواند به راحتی کار کند. با این حال، همه هاست های وردپرس به طور خاص برای اجرای ووکامرس طراحی نشده اند.

عملکرد و سرعت فروشگاه ووکامرس شما می‌تواند تحت تأثیر انتخاب میزبان شما قرار گیرد. انتخاب میزبانی که برای اجرای ووکامرس بهینه شده است می‌تواند دسترسی به ویژگی ها و ابزارهای پیشرفته را برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین موفق فراهم کند.


آیا هاست وردپرس و هاست ووکامرس یکسان هستند؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای همه کاره با نیازهای میزبانی متوسط ​​است که می‌تواند بر روی انواع خدمات میزبانی اجرا شود. همه هاست های وردپرس در سطح پایه با ووکامرس سازگار است، اما همه‌ی هاست ها به طور خاص برای اجرای ووکامرس بهینه نشده اند. می‌توانید از هاست مخصوص ووکامرس پارس وی دی اس استفاده نمایید.

برنامه های میزبانی ووکامرس برای کاربران پلاگین محبوب فروشگاه اینترنتیی تخصصی است و ویژگی ها، ابزارها و بهینه سازی های اضافی را برای بهبود عملکرد ارائه می‌دهد. تفاوت اصلی بین وردپرس و میزبانی ووکامرس در سطح عملکرد و ویژگی های ارائه شده نهفته است نه فقط نیازهای اولیه سرور.

برای کسانی که به دنبال ایجاد یک فروشگاه آنلاین با ووکامرس هستند، انتخاب میزبانی بهینه شده برای ووکامرس می‌تواند به دستیابی به عملکرد بالاتر و ارائه تجربه کاربری بهتر کمک کند.


وقتی صحبت از میزبانی برای وردپرس و ووکامرس می‌شود، چندین تفاوت کلیدی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

1. ذخیره سازی بهینه: سایت های ووکامرس به دلیل ماهیت پویا توابع فروشگاه اینترنتی، نیازهای کش منحصر به فرد دارند. در حالی که میزبانی وردپرس ممکن است شامل کش باشد، میزبانی اختصاصی ووکامرس با کش بهینه شده برای اطمینان از عملکرد مطلوب ضروری است.

2. استفاده از داده های سنگین: سایت های ووکامرس به شدت به پایگاه داده خود برای داده های محصول و عملکردهای جستجو متکی هستند. میزبانی اصلی ممکن است برای مدیریت بارگذاری افزایش یافته پایگاه داده مشکل داشته باشد و در نتیجه عملکرد کندتر خواهد بود. میزبانی تخصصی ووکامرس برای مدیریت موثر این خواسته ها ضروری است.

3. پشتیبانی: سرعت و عملکرد برای یک فروشگاه موفق ووکامرس بسیار مهم است. به دنبال میزبانی باشید که حداقل 99.9٪ ضمانت آپتایم، پشتیبانی پاسخگو و میزبانی سریع را ارائه می‌دهد تا از تجربه ای روان برای مشتریان خود اطمینان حاصل کنید.


جمع بندی

ووکامرس یک افزونه قدرتمند است که به طور یکپارچه با وردپرس ادغام می‌شود و آن را به یک انتخاب ایده آل برای مشاغلی تبدیل می‌کند که به دنبال ایجاد یک سایت فروشگاه اینترنتی در وب سایت وردپرس موجود خود هستند.

از سوی دیگر، وردپرس ممکن است گزینه بهتری برای مشتریانی باشد که می‌خواهند وب سایتی انعطاف پذیرتر و قابل تنظیم بدون نیاز به عملکرد گسترده فروشگاه اینترنتی داشته باشند.

هنگام کار با مشتریان برای انتخاب بین ووکامرس و وردپرس ، مهم است که عواملی مانند بودجه، تخصص فنی و اهداف بلند مدت را در نظر بگیرید. ووکامرس طیف گسترده ای از ویژگی ها و گزینه های سفارشی سازی را ارائه می‌دهد، اما ممکن است برای راه اندازی و نگهداری به دانش فنی بیشتری نیاز داشته باشد.

از سوی دیگر، وردپرس کاربرپسندتر و همه کاره‌تر است، و آن را به گزینه‌ای عالی برای مشتریانی تبدیل می‌کند که می‌خواهند یک وب‌سایت عمومی‌تر با گزینه‌ای برای افزودن قابلیت‌های فروشگاه اینترنتی در آینده داشته باشند.

با در نظر گرفتن دقیق این عوامل، مشاوران می‌توانند به مشتریان خود در تصمیم گیری آگاهانه کمک کنند که به بهترین وجه نیازها و اهداف آنها را برآورده کند.


سوالات متداول

1. تفاوت اصلی وردپرس و ووکامرس چیست؟

– وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا همه کاره برای ساخت و ویرایش وب سایت ها است.

– ووکامرس یک افزونه فروشگاه اینترنتی برای وردپرس است که وب سایت شما را به یک فروشگاه آنلاین تبدیل می‌کند.

2. آیا ووکامرس جایگزینی برای وردپرس وجود دارد؟

– Shopify، Easy Digital Downloads و Magento جایگزین های محبوب ووکامرس برای ایجاد وب سایت های فروشگاه اینترنتی هستند.

3. دلیل ادغام نشدن ووکامرس به صورت بومی در وردپرس چیست؟

– افزودن قابلیت فروشگاه اینترنتی به هسته وردپرس می‌تواند بر تجربه کاربران غیر فروشگاه اینترنتی تأثیر بگذارد.

– کاربران می‌توانند افزونه ووکامرس را برای ویژگی های منحصر به فرد فروشگاه اینترنتی نصب کنند.

4. آیا می‌توانم بدون وردپرس از ووکامرس استفاده کنم؟

– خیر، ووکامرس به طور خاص برای وب سایت های وردپرسی برای ایجاد فروشگاه های آنلاین طراحی شده است.

5. مزایای استفاده از ووکامرس نسبت به وب سایت استاندارد وردپرس چیست؟

– ووکامرس انعطاف پذیری و عملکردهای بیشتری را برای طراحی فروشگاه های فروشگاه اینترنتی ارائه می‌دهد.

– گزینه های طراحی و سفارشی سازی منحصر به فرد، امنیت بهتر و ویژگی های عملکرد با ووکامرس در دسترس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا