cPanelمدیریت سایت

نصب دستی وردپرس در سی پنل (در 8 مرحله)

نصب وردپرس در سی پنل در 8 مرحله آسان

همانطور که اطلاع دارید در اکثر هاستینگ های معتبر، ابزارهای نصب کننده خودکار مثل MOJO و Softaculous و غیره وجود دارد که با چند کلیک ساده و در چند مرحله آسان می‌توانید وردپرس را نصب کنید. با این حال ممکن است به دلیل در دسترس نبودن این ابزارها یا میل شخصی خودتان برای نصب وردپرس در سی‌پنل، بخواهید وردپرس را خودتان بصورت دستی در سی‌پنل نصب کنید.

نصب وردپرس در سی پنل
نصب وردپرس در سی پنل

در این مطلب، مرحله به مرحله برای نصب وردپرس پیش خواهیم رفت و در 8 مرحله آموزش نصب وردپرس در سی پنل را توضیح می‌هیم. با ما همراه باشید.

مرحله 1: آخرین نسخه وردپرس را از مخزن سایت رسمی وردپرس به آدرس WordPress.org دانلود کنید.

دانلود وردپرس
دانلود وردپرس

مرحله 2: فایل دانلود شده را در سی پنل آپلود کرده و از حالت فشرده خارج کنید.

ما اینجا فرض می‌کنیم که هاست وردپرس و دامین تهیه کرده‌اید و دامین را روی هاست ست کرده‌اید و به سی پنل سایت دسترسی دارید.

در سی پنل، وارد بخش File Manager شوید و وارد دایرکتوری home/yourserverhere/public_html/ شوید و در بالای صفحه گزینه Upload را کلیک کند و فایل فشرده ار آپلود کنید.

پس از اتمام آپلود فایل، یک فایل بنام wordpress.zip را خواهید دید، روی فایل راست کلیک کنید و گزینه Extract را کلیک کنید تا فایل از حالت فشرده خارج شود.

در منوی بالای وردپرس روی Realod کلیک کنید تا فایل منیجر رفرش شود و مشاهده کنید که فایلها از حالت فشرده خارج شده اند و در یک پوشه جدید کپی شده اند.

حالا می‌توانید فایل فشرده را از سی پنل حذف کنید تا سی پنل شما تمیز و بدون فایل اضافی حفظ شود.

مرحله 3: فایلهای وردپرس را به دایرکتوری روت منتقل کنید

با وارد شدن به پوشه wordpress تمام پوشه‌ها و فایلهای وردپرس را مشاهده خواهید کرد. از تولبار بالا سی پنل، گزینه sellect all را بزنید تا تمام فایلها و پوشه های وردپرس بصورت هایلایت در آیند.

سپس از تولبار سی پنل، گزینه move file را بزنید. یک پنجره پاپ آپ باز می‌شود که یک لینک درون آن وجود دارد.

از این لینک“/public_html/yourdirectoryname/wordpress”. بخش “/wordpress” را حذف کنید و بر روی move file(s) کلیک کنید. تمام فایلهای وردپرس به یک دایرکتوری بالاتر یعنی پوشه public_html منتقل می‌شوند.

با کلیک روی Up One Level در تولبار سی پنل می‌توانید فایلهای وردپرس را مشاهده کنید.

مرحله 4: یک دیتابیس و یک یوزر دیتابیس ایجاد کنید.

تا اینجا مراحل اولیه نصب وردپرس انجام شد. حالا باید یک دیتابیس ایجاد کنیم که داده‌های وردپرس در آن ذخیره شود. برای اینکار بر روی گزینه MySQL Database Wizard در داشبورد سی پنل کلیک کنید

ساخت دیتابیس در سی پنل
ساخت دیتابیس در سی پنل

با گزینه Database Wizard می‌توانید به آسانی یک دیتابیس جدید ایجاد کنید. نام پایگاه داده شامل یک زیرخط و بعد از آن یک فاصله خالی برای پرکردن نام انتخابی دیتابیس توسط شما می‌باشد. چیزی شبیه به این: “yourserver_blankarea

در ناحیه خالی که با فلش در عکس زیر مشخص شده است، نام دیتابیس انتخابی خود را وارد کنید. و آن را جهت استفاده در مراحل بعدی، حتماً در یک جای مطمئن ذخیره کنید.

نام دیتابیس حداقل باید شامل 3 کاراکتر و فقط باید شامل حروف و عدد باشد و نباید از کاراکترهای ویژه مثل + یا * و / استفاده کنید.

پس از پر کردن بخش نام دیتابیس روی دکمه “next step” کلیک کنید.

دیتابیس ویزارد
دیتابیس ویزارد

در این مرحله از شما خواسته می‌شود که یک یوزر برای دسترسی به دیتابیس انتخاب کنید. اینجا هم مثل بخش قبل، یک پسوند وجود دارد ک بعد از آن یک زیرخط وجود دارد و پس از آن یم جای خالی برای نوشتن یوزر مورد نظرتان مثل همچین فرمتی: “yourserver_username

نام یوزر دیتابیس نمی‌تواند بیش از 7 کاراکتر حروفی عددی باشد. پس از پر کردن بخش یوزرنیم، آن را در یک جای مطمئن ذخیره کنید.

حالا باید یک رمز عبور برای یوزرنیم انتخاب کنید. برای داشتن یک رمزعبور قوی که از نظر امنیتی مطمئن باشد روی دکمه “Password Generator” کلیک کنید تا یک رمز عبور پیچیده و قوی بصورت راندوم برای شما انتخاب شود.

رمز را در یک جای مطمئن ذخیره داشته باشید. حالا روی “Create User” کلیک کنید تا یوزر دیتابیس با پسورد مورد نظرتان ایجاد شود.

یوزر دیتابیس
یوزر دیتابیس

پس از ایجاد دیتابیس و ایجاد یوزر، نوبت به دادن مجوز دسترسی به یوزر دیتابیس است. به صفحه بعدی که برای مجوز دسترسی به یوزر است منتقل می‌شوید. در این بخش گزینه All Privileges را تیک بزنید و روی “Next Step” کلیک کنید.

مرحله 5: اطلاعات دیتابیس را وارد فایل wp-config.php کنید.

وارد فایل منیجر شوید و فایل “wp-config-sample.php“ را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. سپس روی گزینه “Code Editor” در نوار ابزار بالای سی پنل کلیک کنید. سپس روی “Edit” کلیک کنید.

پس از اینکه فایل توسط ویرایشگر سی پنل باز شد، می‌توانید اطلاعات دیتابیس را وارد آن کنید.

این بخش را پیدا کرده“define(DB_NAMEdatabase_name_here);” و نام دیتابیس را درون آن وارد کنید.

این بخش را پیدا کرده “define(DB_USERusername_here);” و یوزر دیتابیس را درون آن وارد کنید.

این بخش را پیدا کرده “define(DB_PASSWORDpassword_here);” و پسورد دیتابیس را درون آن وارد کنید..

فایل کانفیگ وردپرس
فایل کانفیگ وردپرس

مرحله 6: Unique Keys و Salts پیش فرض را جایگزین کنید

فایل wp-config-sample.php را با ویرایشگر فایل باز کنید و بخش “*Authentication Unique Keys and Salts” را پیدا کنید.

وارد بخش تولید کننده Phrase و Salt Key منحصر به فرد در سایت وردپرس به این آدرس شوید. و کدهایی که وردپرس به شما می‌دهد را با محتوای پیش‌فرض درون فایل wp-config-sample.php جایگزین کنید.

پس از انجام این کار، روی “save” کلیک کنید و از ویرایشگر خارج شوید و پوشه روت برگردید.

کانفیگ وردپرس
کانفیگ وردپرس

مرحله 7: Rename “wp-config-sample.php” را به “wp-config.php” تغییر نام دهید.

وارد پوشه روت شوید و بر روی wp-config-sample.php کلیک کنید تا هایلایت شود. سپس روی آیکون rename در نوار ابزار بالای سی پنل کلیک کنید و نام آن را به “wp-config.php” تغییر داده و بر روی دکمه “Rename File” کلیک کنید.

این مرحله هم با موفقیت به اتمام رسید. مرحله بعد راه اندازی نصب کننده وردپرس می‎‌باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

تغییر نام فایل کانفیگ وردپرس
تغییر نام فایل کانفیگ وردپرس

8- فایل نصب کننده وردپرس را اجرا کنید

تا اینجا، تمام مراحلی که مربوط به سی‌پنل بود را انجام دادید. برای شروع نصب وردپرس آدرس زیر را در مرورگر پیست کنید و اینتر بزنید: https://example.com/wp-admin/install.php (بجای example.com دامین سایت خود را وارد کنید)

حالا وارد آدرس https://example.com/wp-admin/install.php شوید تا عملیات نصب وردپرس را بتوانید شروع کنید. (بجای example.com دامین سایت خود را وارد کنید)

در صفحه ای که ظاهر می‌شود باید زبان سایت خود را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید سایت به زبان فارسی باشد پس گزینه Persian را انتخاب کنید و next بزنید.

در صفحه بعدی باید اطلاعات سایت مانند عنوان سایت و یوزرنیم و پسورد ادمین سایت را وارد کنید،

حتماً سعی کنید یک رمز عبور پیچیده و قوی انتخاب کنید تا از نظر امنیتی قابل حدس زدن نباشد و کسی نتواند با یک رمز عبور ساده به بخش مدیریت سایت دسترسی پیدا کند.

اگر فعلاً قصد ندارید سایت برای موتورهای جستجو نمایش داده شود می‌توانید برای ایندکس نشدن سایت در موتورهای جستجو مثل گوگل، بینگ و یاهو گزینه “Discourage search engines from indexing this site” را تیک بزنید. و پس از ایجاد و تکمیل صفحات سایتتان آن را در موتورهای جستجو ایندکس کنید.

نصب وردپرس
نصب وردپرس

پس از انجام تنظیمات فوق، روی دکمه “Install WordPress” کلیک کنید تا نصب وردپرس شروع شود، نصب وردپرس چند لحظه بیشتر طول نمی‌کشد. پس از اتمام نصب وردپرس، می‌توانید وارد داشبورد مدیریتی وردپرس شوید و کار با سایتتان را آغاز کنید.

هاست وردپرس پارس وی دی اس:

با هاست اختصاصی وردپرس پارس وی دی اس، سایت خود را بر روی هاست بهینه شده و منابع سخت افزار اختصاصی میزبانی کنید. هاست اختصاصی وردپرس ترکیبی از هاست وردپرس و سرور مجازی میباشد که یک فضای ایده آل برای میزبانی سایت شما فراهم ساخته است.

هاست وردپرس پارس وی دی اس
هاست وردپرس پارس وی دی اس

ویژگیهای برتر هاست وردپرس پارس وی دی اس:

  • آخرین فناوری هارد پرسرعت NVMe
  • استفاده از پرسرعت ترین وب سرویس (لایت اسپید)
  • میزبانی روی دیتاسنتر برج میلاد
  • آخرین نسخه افزونه کشینگ wp rocked بصورت رایگان
  • 7 روز گارانتی بازگشت وجه
  • گواهینامه SSL رایگان
  • فایروال و آنتی شلر
  • ترافیک نامحدود
  • 50% تخفیف تمدید سالیانه
مشاهده پلن‌های هاست وردپرس

منبع: aspengrovestudios.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی هلند خرید سرور مجازی ایران خرید دامنه هاست رایگان تلگرام پارس وی دی اس