آموزش نصب قالب وردپرس [3 روش]

نحوه نصب قالب وردپرس

نصب دستی قالب وردپرس
نصب دستی قالب وردپرس

3. در صفحه طرح‌های زمینه، «افزودن جدید» را در بالای صفحه انتخاب کنید.

نصب دستی قالب وردپرس جدید
نصب دستی قالب وردپرس جدید

4. یک موضوع را انتخاب کنید

پس از کلیک بر روی دکمه «افزودن جدید»، می‌توانید از میان قالبهای برجسته، قالبهای پرطرفدار یا جدیدترین قالبها انتخاب کنید.

حتی می‌توانید قالبهایی با ویژگی‌های خاص، مانند قالبهایی با پست‌های ثابت یا قالب‌های تمام عرض جستجو کنید. طرح‌بندی‌ها، مانند طرح‌بندی‌های شبکه‌ای یا طرح‌بندی‌های دو ستونی؛ و موضوعی مانند وبلاگ، تجاری و فروشگاهی یا عکاسی.

نصب دستی قالب وردپرس جدید با ویژگیهای خاص
نصب دستی قالب وردپرس جدید با ویژگیهای خاص

5. برای شروع فرآیند نصب، روی «دانلود» کلیک کنید.

وقتی موضوعی را انتخاب کردید، نشانگر را روی تصویر پیش‌نمایش قالب قرار دهید. می‌توانید برای آشنایی با ویژگی‌های طرح زمینه و پیش‌نمایش طرح زمینه، روی «اطلاعات بیشتر» کلیک کنید، یا می‌توانید برای شروع فرآیند نصب روی «download» کلیک کنید.

نصب دستی قالب وردپرس از مخزن وردپرس
نصب دستی قالب وردپرس از مخزن وردپرس

6. پس از تکمیل روی Activate کلیک کنید.

نصب قالب چند دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد. پس از نصب، پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن نصب دریافت خواهید کرد. اما قالب هنوز در سایت شما فعال نشده است! حتماً «فعال کردن» را انتخاب کنید تا قالب در سایت شما فعال شود.

فعال کردن قالب جدید در وردپرس
فعال کردن قالب جدید در وردپرس

نصب قالب وردپرس با استفاده از روش آپلود

اگر یک قالب پولی یا اختصاصی از کسی یا از سایتهای فروش قالب مثل راست چین و ژاکت تهیه کرده‌اید، می‌توانید به راحتی با استفاده از داشبورد وردپرس تنها در چند مرحله آپلود کنید:

1. ابتدا فایل zip را که خرید کرده اید را دانلود کنید

2. به Appearance > Themes بروید.

سپس، وارد داشبورد وردپرس خود شوید و به Appearance در منوی سمت چپ داشبورد بروید و Themes را انتخاب کنید.

نصب دستی قالب وردپرس
نصب دستی قالب وردپرس

3. در صفحه themes، «افزودن جدید» را در بالای صفحه انتخاب کنید.

نصب دستی قالب وردپرس جدید
نصب دستی قالب وردپرس جدید

4. پس از کلیک بر روی دکمه «افزودن جدید»، دکمه «آپلود قالب» را انتخاب کنید.

قالبهای ویژه وردپرس

قالبهای ویژه وردپرس

5. فایل را آپلود و نصب کنید.

پس از انتخاب آپلود قالب، روی انتخاب فایل کلیک کنید. پوشه زیپ شده را که دانلود کرده‌اید انتخاب کنید، سپس روی Install Now کلیک کنید.

اضافه کردن قالب جدید در پیشخوان وردپرس
اضافه کردن قالب جدید در پیشخوان وردپرس

6. روی Activate کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی Install، پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن نصب قالب ظاهر می‌شود. برای فعال کردن قالب در سایت، روی «فعال کردن» کلیک کنید.

فعال کردن قالب وردپرس
فعال کردن قالب وردپرس

نصب قالب وردپرس با پروتکل (FTP)

اگر یک قالب با فایل‌های بزرگ انتخاب کرده‌اید، ممکن است برای آپلود دستی در بخش قالبهای وردپرس ا طریق پیشخوان وردپرس خیلی بزرگ باشد. در این مورد، باید از FTP برای آپلود قالب استفاده کنید. 6مرحله برای نصب قالب وردپرس با استفاده از FTP وجود دارد.

1. FTP Client را در کامپیوتر دانلود کنید.
برای شروع این فرآیند، باید یک FTP Client را در کامپیوتر دانلود کنید. این نرم افزار، یک نرم افزاری است که به شما امکان می‌دهد به سرور سایت خود دسترسی داشته باشید و فایلها را اضافه یا حذف کنید.

2. یک حساب FTP از طریق ارائه دهنده هاست خود ایجاد کنید.
در مرحله بعد، باید از طریق FTP Client به حساب ارائه دهنده هاست خود دسترسی پیدا کنید. معمولاً باید حساب کاربری FTP خود را در داشبورد میزبان خود راه اندازی کنید، با این حال، این فرآیند برای هر ارائه دهنده میزبانی متفاوت است. معمولاً، ارائه دهنده هاست هنگام ایجاد یک حساب کاربری جدید به شما یک نام کاربری و رمز عبور می‌دهد که هنگام ایجاد حساب FTP Client به آن نیاز خواهید داشت.

3. قالب را دانلود کرده و فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
اگر قبلاً فایل تم خود را در رایانه خود دانلود نکرده اید، اکنون آن را دانلود کنید. برخی از شرکت‌ها بیشتر از آنچه برای آپلود تم خود نیاز دارید در پوشه دانلود ارائه می‌کنند، بنابراین حتماً فقط فایل زیپ را دانلود کنید. هنگامی که فایل های خود را دانلود کردید، باید فایل خود را از حالت فشرده خارج کرده و باز کنید. می‌توانید این کار را با راست کلیک روی فایل zip و سپس انتخاب Extract انجام دهید.

4. پوشه قالب را برای نصب در وردپرس آپلود کنید.
در FTP Client، پوشه روت نصب وردپرس را پیدا کنید. سپس، به پوشه wp-content بروید و Themes را انتخاب کنید. کل پوشه ای را که از حالت فشرده خارج کردید اینجا آپلود کنید.

پوشه قالب را برای نصب در وردپرس آپلود کنید
پوشه قالب را برای نصب در وردپرس آپلود کنید

5. قالب را از داشبورد وردپرس فعال کنید.

پس از اینکه پوشه قالب را با استفاده از FTP Client آپلود کردید، به بخش قالبهای وردپرس در داشبورد بروید. شما باید قالب جدید خود را به عنوان گزینه‌ای در زیر قالبهای دانلود شده خود ببینید. قالب جدید را انتخاب کنید و روی «فعال کردن» کلیک کنید تا قالب در سایتتان فعال شود.

قالب را از داشبورد وردپرس فعال کنید
قالب را از داشبورد وردپرس فعال کنید

6. افزونه ها را به سایت وردپرس خود اضافه کنید.

پس از فعال کردن قالب، حتماً چند افزونه اضافه کنید تا عملکرد بهتری به سایت اضافه کنید. هزاران پلاگین وجود دارد که می‌تواند به شما در همه چیز از بهبود سئو گرفته تا ثبت اطلاعات تماس بازدیدکنندگان به یک صفحه کمک کند. برای خرید هاست وردپرس با منابع اختصاصی می‌توانید از پلن‌های هاست وردپرس پارس وی دی اس دیدن فرمایید.

منبع: hubspot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا