سیستم عامل

مقایسه ویندوز سرور 2019 با ویندوز سرور 2022

وقتی نوبت به انتخاب سیستم عامل سرور برای کسب و کار شما می‌رسد، ارزیابی گزینه های مختلف موجود در بازار ضروری است. در این مطلب به مقایسه ویندوز سرور 2019 با ویندوز سرور 2022 می‌پردازیم.

ویندوز سرور یک انتخاب محبوب برای بسیاری از سازمان‌ها بوده است و طیف وسیعی از ویژگی‌ها و قابلیت‌ها را برای رفع نیازهای مختلف کسب‌وکار ارائه می‌دهد. با انتشار اخیر ویندوز سرور 2022، اکنون فرصتی برای کسب و کارها فراهم شده است تا به آخرین نسخه ارتقا داده و از قابلیت های پیشرفته آن استفاده کنند.

مقایسه ویندوز سرور 2019 با ویندوز سرور 2022
مقایسه ویندوز سرور 2019 با ویندوز سرور 2022

ویندوز سرور 2022 به عنوان یک ارتقاء قابل توجه نسبت به نسخه قبلی خود، ویندوز سرور 2019، ارائه می‌شود که عملکرد بهبود یافته، ویژگی های امنیتی پیشرفته و پشتیبانی بهتر از یکپارچه سازی ابری را ارائه می‌دهد.

با افزایش اتکا به فناوری برای عملیات تجاری، داشتن یک سیستم عامل سرور قوی و قابل اعتماد برای اطمینان از عملکرد روان و کارآمد زیرساخت فناوری اطلاعات شما بسیار مهم است.

در این مقاله، تفاوت‌های کلیدی ویندوز سرور 2019 و ویندوز سرور 2022 را با هم مقایسه می‌کنیم تا به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه در هنگام ارتقا به آخرین نسخه کمک کنیم.


ویندوز سرور 2019

ویندوز سرور 2019 یک سیستم عامل است که توسط مایکروسافت منتشر شده است. این نسخه نهم است. این بر اساس ویندوز 10، پس از ویندوز سرور 2016 است.

ویندوز سرور 2019
ویندوز سرور 2019

امکانات:

1. ذخیره سازی

 • Storage Spaces Direct
 • Storage Migration Services
 • Storage Replica
 • System Insights

2. امنیت

 • ماشین های مجازی محافظت شده
 • حفاظت از تهدیدات پیشرفته

3. خدمات کانتینری

 • کانتینر لینوکس در ویندوز
 • پشتیبانی از Tigera Calico
 • پشتیبانی از Kubernetes

4. مدیریت

 • Windows Admin Centre
 • Openssh
 • Setupdiag

چرا ویندوز سرور 2022 بسیار بهتر است؟

ویندوز سرور 2022 نسخه به روز شده ویندوز سرور 2019 است ویندوز سرور 2022 دارای آخرین ویژگی‌ها و نوآوری‌هایی است که ارزش ارتقا به ویندوز سرور 2022 از ویندوز سرور 2019 را دارد. بخشهای اصلی که این نسخه از ویندوز سرور روی آنها کار کرده است عبارتند از:

 1. امنیت
 2. Azure Hybrid Integration
 3. Application Platform

لیست ویژگیهای مهم ویندزو سرور 2022

ویندوز سرور 2022
ویندوز سرور 2022

امنیت:

ویندوز سرور 2022 دارای یک سیستم امنیتی چند لایه است که نیازهای سرورهای مدرن را برآورده می‌کند. این قابلیت‌های امنیتی مختلف را از مناطق مختلف ویندوز سرور ترکیب می‌کند تا حفاظت جامع را ارائه دهد.

سرور Secured-Core که دارای گواهی افزایش حفاظت امنیتی است، می‌تواند در برابر حملات پیچیده دفاع کند و از داده های حیاتی ماموریت در صنایع حساس به داده محافظت کند. سرور Secured-Core با قابلیت های سخت افزاری، سیستم عامل و درایور، ویژگی های امنیتی پیشرفته ای را ارائه می‌دهد.

سخت افزار ایمن:

Bitlocker Drive Encryption و Trusted Platform Module 2.0 تضمین می‌کند که کلیدهای رمزنگاری و داده ها به طور ایمن در سخت افزار ذخیره می‌شوند. Trusted Platform Module تأیید می‌کند که سرور با کد قانونی و قابل اعتماد راه‌اندازی می‌شود و یک ریشه اعتماد سخت‌افزاری ایجاد می‌کند.

حفاظت از سیستم عامل:

سرورهای Secured-Core با استفاده از فناوری Dynamic Root of Trust for Measurement و حفاظت از دسترسی مستقیم به حافظه (DMA) در برابر حملات سیستم‌افزار محافظت می‌کنند و فرآیندهای بوت را ایمن‌تر و انعطاف‌پذیرتر می‌کنند.

امنیت مبتنی بر مجازی سازی:

امنیت مبتنی بر مجازی سازی (VBS) در سرورهای Secured-Core مناطق حافظه ایزوله ایجاد می‌کند تا با استفاده از ویژگی های مجازی سازی سخت افزار در برابر تهدیداتی مانند استخراج ارزهای دیجیتال محافظت کند.

VBS همچنین از Credential Guard برای ایمن کردن اطلاعات کاربری و اسرار در کانتینرهای مجزا استفاده می‌کند و سیاست های یکپارچگی کد را از طریق HVCI تقویت می‌کند.

بوت امن UEFI:

این ویژگی امنیتی از سرورها در برابر حملات روت کیت محافظت می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که فقط سیستم عامل و نرم افزار قابل اعتماد می‌توانند راه اندازی شوند. UEFI Secure Boot با تایید امضای اجزای بوت از بارگیری کدهای غیرمجاز در هنگام راه اندازی جلوگیری می‌کند.

اتصالات امن:

ویندوز سرور 2022 از امنیت لایه حمل و نقل (TLS) 1.3، رمزگذاری داده ها و ایجاد کانال های ارتباطی امن پشتیبانی می‌کند. آخرین نسخه TLS در ویندوز سرور 2022 با کاهش اتکا به الگوریتم‌های رمزنگاری قدیمی‌تر، امنیت را افزایش می‌دهد.

قابلیت های Azure Hybrid:

ویندوز سرور 2022 شامل قابلیت های ترکیبی داخلی، بهبود کارایی و انعطاف پذیری است. Azure Arc سرورها را قادر می سازد تا به Azure متصل شوند و امکان مدیریت یکپارچه ماشین های مجازی Azure بومی و تبدیل ماشین های ترکیبی به منابع ارزشمند را فراهم می‌کند.


Features  ویندوز سرور 2019       ویندوز سرور 2022
Azure Arc پشتیبانی می‌شود 1.3 فعال است
Storage Migration Service پشتیبانی می‌شود مدیریت ساده شده
Tls 1.2 پشتیبانی می‌شود 1.3 فعال است
Windows Admin Centre پشتیبانی نمی‌شود پشتیبانی می‌شود
Automatic Updates For Windows Admin Centre پشتیبانی نمی‌شود پشتیبانی می‌شود
Secured-Core Services پشتیبانی نمی‌شود پشتیبانی می‌شود
Dns Over Https پشتیبانی نمی‌شود پشتیبانی می‌شود
New Partitioning Tool پشتیبانی نمی‌شود پشتیبانی می‌شود

جمع بندی

مقایسه بین ویندوز سرور 2019 و ویندوز سرور 2022 چندین تفاوت مهم را نشان می‌دهد که می‌تواند بر فرآیند تصمیم گیری برای سازمان هایی که به دنبال ارتقاء زیرساخت سرور خود هستند تأثیر بگذارد.

ویندوز سرور 2022 چندین ویژگی، پیشرفت و بهبود جدید را ارائه می‌دهد که آن را به گزینه ای جذاب تر برای مشاغلی تبدیل می‌کند که به سطح بالایی از عملکرد، امنیت و مقیاس پذیری نیاز دارند.

ویژگی‌های امنیتی بهبود یافته مانند سرور با هسته امن برای ویندوز سرور و قابلیت‌های پیشرفته حفاظت از تهدید، ویندوز سرور 2022 را به یک دارایی ارزشمند برای سازمان‌هایی تبدیل می‌کند که به دنبال ارتقای وضعیت امنیت سایبری خود هستند.

علاوه بر این، ویندوز سرور 2022 همچنین بهبودهایی را در زمینه‌هایی مانند مدیریت ذخیره‌سازی و کانتینر ارائه می‌دهد و آن را به یک پلتفرم همه‌کاره‌تر و انعطاف‌پذیرتر برای کسب‌وکارهایی تبدیل می‌کند که به دنبال استفاده از آخرین فناوری‌ها و ابزارها هستند.

در حالی که ویندوز سرور 2019 همچنان یک انتخاب ثابت برای بسیاری از سازمان‌ها است، قابلیت‌ها و ویژگی‌های پیشرفته ویندوز سرور 2022 آن را به یک گزینه ارتقاء قانع‌کننده برای مشاغلی تبدیل می‌کند که می‌خواهند از آخرین پیشرفت‌ها در فناوری سرور استفاده کنند.

در نهایت، تصمیم بین ویندوز سرور 2019 و ویندوز سرور 2022 به نیازها و الزامات خاص هر سازمان بستگی دارد، اما ویندوز سرور 2022 به عنوان یک رقیب قوی برای مشاغلی ظاهر می‌شود که به دنبال ایجاد زیرساخت سرور خود در آینده و جلوتر از منحنی هستند. شرایط عملکرد و امنیت


سوالات متداول

1. چند تفاوت کلیدی بین ویندوز سرور 2019 و ویندوز سرور 2022 چیست؟

ویندوز سرور 2022 ویژگی‌های امنیتی بهبود یافته‌ای مانند سرور با هسته امن، Application Guard و رمزگذاری HTTPS را برای SMB ارائه می‌کند، در حالی که قابلیت‌های ترکیبی جدیدی را با یکپارچه‌سازی Azure Arc و Azure Automanage نیز معرفی می‌کند. همچنین با پشتیبانی از حداکثر 48 ترابایت حافظه و 2048 هسته منطقی، عملکرد و مقیاس پذیری بهبود یافته ای را ارائه می‌دهد.

2. چگونه ویندوز سرور 2022 امنیت را در مقایسه با ویندوز سرور 2019 افزایش می‌دهد؟

ویندوز سرور 2022 شامل ویژگی‌های امنیتی جدیدی مانند سرور با هسته امن است که محافظت مبتنی بر سخت‌افزار در برابر حملات سطح نرم‌افزار است و Application Guard که محتوای بالقوه مضر را در یک محفظه امن جدا می‌کند. علاوه بر این، ویندوز سرور 2022 رمزگذاری HTTPS را برای SMB معرفی می‌کند تا امنیت انتقال داده ها را از طریق شبکه تضمین کند.

3. قابلیت های هیبریدی جدید معرفی شده در ویندوز سرور 2022 چیست؟

– ویندوز سرور 2022 قابلیت های ترکیبی جدیدی را با ادغام Azure Arc معرفی می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد نمونه های ویندوز سرور را با خدمات مدیریت Azure مدیریت کنند. علاوه بر این، Azure Automanage استقرار و مدیریت بارهای کاری ویندوز سرور در Azure را با خودکارسازی وظایف پیکربندی و اطمینان از انطباق با بهترین شیوه ها، ساده می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا