سرور آپلود و دانلود ( Upload And Download Server )

سرور آپلود دانلود چیست ‌؟

سرور های” آپلود و دانلود” در موارد بسیاری استفاده میشوند ، به صورت مثال : شما زمانی  که مدیر یک سایت دانلودی باشید به جهت قرار دادن فایل ها به طور مثال ( فیلم ، موزیک ، تصویر ، فایل های zip , rar و… ) در زمانی که قصد دارید آنها را در دنیای اینترنت قرار دهید تا کاربران بتوانند از تمامی نقاط دنیا آنها را دانلود کنند نیاز به یک سرور برای این مورد جهت قرار گیری فایل ها دارید .

مورد استفاده سرور های آپلود دانلود

  • فضای دانلودی : فضای دانلودی فقط برای قرارگرفتن فایل ها به جهت دانلود فایل ها توسط کابر میباشد ، این سرویس ها با توجه به نیاز مدیران سرور نیاز به فضا های خاصی دارد که در برخی از این سرویس ها با توجه به فضای بالا دیتا ها ( big data ) نیاز به سرور های storage میباشد  .
  • سرور برای آپلود : در برخی دیگر از این سرویس ها کاربر نیاز دارد توسط یک سرور واسط فایل های خود را به یک سرور دیگر انتقال دهد ، دلیل اصلی این امر عدم دسترسی به صورت گرافیکی به سرور بوده و میباست این مورد از طریق FTP انجام شود .  در این مورد مدیر سرور نیاز به یک سرور جهت انجام این موارد دارد.

خصوصیت سرور های آپلود دانلود 

  • سرعت بالا در زمان کارکرد : پارس وی دی اس در زمان ارائه سرویس های آپلودی با توجه یه شناخت کامل بر روی این سرویس ها و استفاده مداوم مدیران سرور پیشنهاد میکند سرور هایی با هار SSD تهیه کنید تا در زمان انجام موارد آپلود دانلود و Extract فایل ها سرور شما کند نشود و سرعت بالایی را داشته باشید .
  • پورت قوی جهت آپلود : پس از اماده سازی فایل ها یکی از مهمترین عوامل جهت انجام کارها سرعت آپلود سرور است ، از این جهت با توجه به میزان فضای فایل ممکن است زمان زیادی برای آپلود یک فایل به سرور نیاز داشته باشید .

تصویر نمونه سرعت دانلود فایل  در شبکه ایران پارس وی دی اس 

2018-01-21_113717

سرور تست شده : شبکه برج میلاد پورت ۱۰ گیگابیت پارس وی دی اس  ( سرور های مجازی SSD ایران )

جهت سفارش این سرویس ها به صفحه ( سرور مجازی SSD ایران ) مراجعه نمایید

از این جهت کاربران با بالاترین سرعت میتوانند فایل های مورد نطر خود را چه دانلود و چه آپلود در سرور های ایرانی و خارج از کشور انجام دهند .


 

برچسب ها :