cPanel

آموزش مسدود کردن آیپی توسط ip blocker سی پنل

نحوه بلاک کردن ip در سی پنل

مسدود کردن آیپی توسط ip blocker سی پنل امکان می‌دهد دسترسی به وب سایت خود را برای آدرس های IP خاص، نام های دامنه یا طیف وسیعی از آدرس های IP محدود کنید.

هر کاربری که سعی کند از این IP های مسدود شده به وب سایت شما دسترسی پیدا کند، نمی‌تواند این کار را انجام دهد. این ویژگی شما را قادر می‌سازد تا آدرس های IP را که پهنای باند بیش از حد مصرف می‌کنند یا فعالیت های مخرب در وب سایت شما انجام می‌دهند، را به صورت دستی مسدود کنید.

این بخش از سی پنل ابزار قدرتمندی است که به شما امکان کنترل کامل دسترسی به سایت شما را می‌دهد. با استفاده از این ویژگی، شما می‌توانید محدودیت هایی را برای آدرس های IP خاص، نام های دامنه یا حتی طیف وسیعی از آدرس های IP اعمال کنید.

با استفاده از این قابلیت، هر کاربری که بخواهد از این IP های مسدود شده تعیین شده به وب سایت شما دسترسی پیدا کند، عملاً از انجام این کار منع می‌شود.

آموزش مسدود کردن آیپی توسط ip blocker سی پنل
آموزش مسدود کردن آیپی توسط ip blocker سی پنل

این عملکرد به عنوان یک مکانیسم دفاعی قوی عمل می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که به طور فعال از وب سایت خود در برابر تهدیدات مختلف محافظت کنید. چه افرادی که پهنای باند بیش از حد مصرف می‌کنند یا درگیر فعالیت‌های مخرب هستند، IP Blocker سی پنل به شما این امکان را می‌دهد تا با مسدود کردن دستی آدرس‌های IP آن‌ها اقدام فوری انجام دهید.

با استفاده از این ویژگی، می‌توانید به طور موثر تأثیرات مضر ناشی از مصرف پهنای باند کاربران را کاهش دهید و مانع از عملکرد و در دسترس بودن وب‌سایت خود شوید. علاوه بر این، به عنوان یک بازدارنده قوی در برابر عوامل مخربی عمل می‌کند که ممکن است به دنبال به خطر انداختن امنیت وب سایت شما یا شرکت در فعالیت های مضر باشند.

IP Blocker سی پنل یک نمای جامع از آدرس های IP که محدود شده اند را در اختیار شما قرار می‌دهد و به شما امکان مشاهده و کنترل کامل مجوزهای دسترسی وب سایت شما را می‌دهد. این سطح از کنترل دقیق تضمین می‌کند که فقط کاربران مجاز می‌توانند وب سایت شما را مرور کنند و امنیت و قابلیت اطمینان کلی آن را افزایش می‌دهد.

در اصل، مسدود کننده IP سی پنل شما را با یک راه حل قوی و انعطاف پذیر برای محافظت از وب سایت شما در برابر دسترسی غیرمجاز، سوء استفاده از پهنای باند و فعالیت های مخرب مجهز می‌کند.

مسدود کردن دسترسی یک IP

برای مسدود کردن دسترسی به یک آدرس IP یا نام دامنه خاص، مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله 1: برای شروع، با انتخاب لینک IP Blocker واقع در بخش security صفحه اصلی سی پنل، به مسدود کننده IP سی پنل دسترسی پیدا کنید.

ip blocker سی پنل
ip blocker سی پنل

مرحله 2: آدرس IP، نام دامنه یا محدوده خود را در قسمت “Add an IP or Range” وارد کنید.

ip blocker
ip blocker

آدرس IP را می‌توان در قالب های زیر وارد کرد:

  • آدرس IP واحد، به عنوان مثال 192.168.0.1
  • محدوده آدرس IP، به عنوان مثال 192.168.0.1–192.168.0.100 یا 192.168.0.1–100
  • فرمت CIDR، به عنوان مثال 192.168.0.1/32
  • با استفاده از Wildcard، به عنوان مثال. 192.168.*.*
  • نام دامنه، google.com

مرحله 3: دکمه Add را فشار دهید تا آدرس IP یا محدوده آیپی مورد نظر، را از دسترسی به وب‌سایت خود مسدود کنید.

حذف آیپی از لیست Denied List

برای دستر سی دادن به آدرس یا محدوده IP مسدود شده، مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله 1: با انتخاب لینک IP Blocker در بخش security صفحه اصلی سی پنل به بخش IP Blocker سی پنل دسترسی پیدا کنید.

ip blocker سی پنل

مرحله 2: برای دسترسی به بخش “Currently-Blocked IP Addresses” را با اسکرول کردن به پایین بیابید. آدرس IP یا محدوده خاصی را که می‌خواهید حذف کنید، مشخص کنید، سپس بر روی لینک “Delete” کلیک کنید.

آیپی های بلاک شده
آیپی های بلاک شده

مرحله 3: از شما خواسته می‌شود که اقدام را تأیید کنید. برای حذف IP از لیست مسدود شده و دسترسی مجدد به سایت خود، روی “Remove IP” کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا