وردپرس

5 مشکل شایع مربوط به هاست وردپرس + راه حل

صدها میزبان سایت وجود دارد که حداقل الزامات میزبانی وب وردپرس را برآورده می‌کند. با این حال، شما به چیزی بیش از حداقل‌ها نیاز دارید، به یک میزبان مطمئن نیاز دارید که بتوانید برای سال‌های آینده به آن تکیه دهید. این مقاله 5 مشکل شایع مربوط به هاست وردپرس را اکثر وبمسترها از آن نگران هستند را پوشش می‌دهند.

مشکلات معمول هاست وردپرس
مشکلات معمول هاست وردپرس

وردپرس توسط بیش از ۶۳ درصد سایتها به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده می‌شود، و برخی از بزرگ‌ترین برندهای جهان به این پلتفرم متکی هستند. وردپرس اپن سورس است و بیش از یک سوم سایتها را در اختیار دارد.

یکی از نگرانی‌های اصلی مدیران سایتها این است که مسئول سایت‌هایی باشد که نمی‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند، زیرا سرعت بارگیری آنها کند است یا زمان زیادی از کار افتاده است.

صاحبان سایت‌ها نگران سرورهایی هستند که در برابر مشکلات امنیتی آسیب‌پذیر هستند، تیم‌های پشتیبانی که برای حل مشکل میزبانی سایتها بسیار دیر پاسخ می‌دهند و قیمت‌گذاری مشخصی ندارند.

1. سرعت پایین

سرعت پایین لود سایت از مهم‌ترین مشکلات هاست وردپرس است. زمانی که بارگیری سایت بیش از حد طول می‌کشد، (حتی بیش از دو ثانیه) کاربران سایت می‌توانند سایت را ترک کنند و کسب و کارها ممکن است درآمد خود را از دست بدهند. دلایل متعددی وجود دارد که چرا یک وب سایت وردپرس ممکن است دارای سرعت پایینی باشد:

 • سرور کند
 • بهینه سازی ضعیف سایت
 • اسکریپت های خارجی با بارگیری کند

در بدترین حالت، هر 3 مشکل به طور همزمان می‌تواند رخ دهد.

افزونه‌ها و اسکریپت‌های اضافی نصب شده روی وردپرس می‌توانند سرعت یک سایت را تا 300 درصد کاهش دهند. هر بار که یک اسکریپت خارجی اضافه می‌شود (یک دکمه Pinterest “Pin It”، یک کد رهگیری گوگل آنالایتیکس، یک ویدیوی آپارات) خطر کند شدن سایت وجود دارد.

برای افزایش سرعت سایت، باید بدانید چه چیزی باعث کاهش سرعت سایت می‌شود. ابتدا باید لیست اسکریپتها و افزونه‌های مختلف سایت را تهیه کنید. سپس تعیین کنید که کدامیک بزرگترین مشکلات هاست را ایجاد می‌کنند.

در مرحله بعد، باید بفهمید کاربران سایت می‌تواند بدون کدام یک از این افزونه ها بدون مشکل با سایت شما کار کند. سپس آنها را حذف کنید تا ببینید آیا مشکل بهبود می‌یابد یا خیر؟

ضمناً گزینه‌ای برای تنظیم برخی از آنها برای آخرین بارگذاری وجود دارد تا بقیه صفحه همچنان بتوانند به سرعت بارگیری شوند و بازدیدکنندگان را درگیر خود نگه دارد. با رویکرد مناسب، می‌توانید مطمئن شوید که صفحات در کمتر از دو ثانیه بارگیری می‌شوند.

2. سرورهای آسیب پذیر

برخی از بزرگترین برندهای جهان قربانی نفوذ و هک شده‌اند و این مورد یکی از نگران‌کننده‌ترین مشکلات میزبانی وردپرس است.

هنگامی که سرور شما آسیب پذیر است یا ارائه دهنده میزبانی سایت شما (هاستینگ) فاقد روش‌های امنیتی مناسب است، انواع مشکلات مهم ممکن است رخ دهد.به عنوان مثال، می‌توان حساب‌های ادمین جعلی ایجاد کرد، و سپس مهاجمان سایبری می‌توانند وارد ادمین وردپرس شوند تا بدافزار را به سایت اضافه کنند. سپس ترافیک سایت را  ربوده و به سایت های اسپم هدایت کرد.

شرکت‌های میزبانی برتر اقدامات امنیتی چند سطحی دارند، از جمله:

 • گزینه ای برای غیرفعال کردن صفحه ورود به سیستم مدیریت وردپرس
 • هنگام ورود به سیستم تأیید چند مرحله ای لازم است
 • پشتیبان گیری خودکار، به علاوه گزینه های شبیه سازی و بازیابی سایت
 • اسکن نرم افزارهای مخرب و بدافزار

علاوه بر این، هر هاستینگ (ارائه‌دهنده خدمات میزبانی) باید اصول اولیه مانند فایروال‌ها، گواهی‌های SFTP و SSL را داشته باشد تا از مشکلات امنیتی وردپرس جلوگیری کند.

3. ناپایداری سرور و پایین بودن آپتایم

وقتی سرور شما پایدار نیست، وب‌سایت‌های وردپرسی که میزبانی می‌کنید می‌توانند خرابی را تجربه کنند و باعث می‌شود که سایت شما برای بازدیدکنندگان در دسترس نباشند و به شدت به کسب و کار شما آسیب می‌زند و همینطور در تجربه کاربری سایتتان اثر منفی می‌گذارد.

بهترین و مطمئن ترین راه حل برای این نوع مشکلات میزبانی وردپرس، استفاده از سرورهای multi-container است که آپتایم را تضمین می‌کنند. این نوع از فناوری به این معنی است که وقتی یک سایت با افزایش ترافیک مواجه می شود، کانتینرهای جدید به طور خودکار مستقر می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که سایت می‌تواند به کار خود ادامه دهد.

همچنین با استفاده از چندین کانتینر با بار متعادل، نمونه‌هایی از سایت وردپرس شما کلون می‌شوند تا سایت شما بدون توجه به هر اتفاقی همیشه در دسترس باشد، حتی اگر قطعی وجود داشته باشد.

4. شفاف نبودن هزینه های هاست

وقتی شرکت‌های هاستینگ را در نظر می‌گیرید، ممکن است مطمئن نباشید که برای چه چیزی هزینه می‌پردازید تا بتوانید از مشکلات رایج میزبانی وردپرس جلوگیری کنید. پلن‌های میزبانی پیچیده درک اینکه یک پلن میزبانی شامل چه آپشن‌هایی است و چه آپشن‌هایی  را شامل نمی‌شود دشوار می‌کند. به دنبال هاستینگی باشید که قیمت‌گذاری شفاف و قابل درک داشته باشد و فقط برای چیزی که واقعاً استفاده می‌کنید از شما هزینه دریافت کند.

در حالی که شارژ ماهانه و سالانه  وجود دارد، قیمت گذاری مبتنی بر میزان استفاده، ممکن است در زمان افزایش ترافیک ساعتی شارژ شود. در نهایت، شما فقط برای ترافیکی که واقعاً مصرف می‌شود، هزینه پرداخت می‌کنید. در غیر این صورت، باید خدمات میزبانی وب خود را برای افزایش ترافیک متفرقه ارتقا دهید، و هزینه پلن بالاتر را بپردازید.

همچنین، شرکت‌های میزبان برتر باید پلن‌های میزبانی سفارشی را ارائه دهند. بعضی از هاستینگ‌‎ها پلن‌های فله‌ای ارائه می‌کنن که تعداد زیادی ویژگی دارد که هرگز از آنها استفاده نخواهید کرد.

5. پشتیبانی ضعیف هاستینگ

پشتیبانی بد هاستینگ یعنی اینکه زمان زیادی را صرف حل مشکلات میزبانی وردپرس می‌کنید. به عنوان مشتری هاستینگ، نباید مجبور باشید با پشتیبانی فنی خود کلنجار بروید. به دنبال هاستینگی باشید که دارای پشتیبانی فعال و مطمئن باشد

 • اگر بتوانید با یک پشتیبان به صورت آنلاین چت کنید، بهتر است. آنها به شما کمک می‌کنند مشکلتان را در زمان کمی حل کنید.
 • اگر در هر بخشی مشکل سرور مجازی (VPS) وجود داشته باشد (یا هر مشکل دیگری در میزبانی وردپرس رخ دهد)، تیم پشتیبانی و فنی باید فوراً در جریان قرار بگیرد.
 • سایتها باید دقیقه به دقیقه نظارت شوند. اگر مشکلی پیش آمد، تیم فنی باید فوراً برای مداخله و رفع مشکل اطلاع داده شود.

در یک نقطه یا نقطه دیگر، شما ملزم به مقابله با مشکلات رایج میزبانی وردپرس هستید. با این حال، لازم نیست آنها را به تنهایی حل کنید.

راه حلهای نهایی مشکلات میزبانی وردپرس

اگر به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، یک پشتیبان فنی باید در دسترس باشد تا با شما صحبت کند. وقتی به ارائه‌دهنده هاست خود اعتماد دارید، می‌توانید بسیاری از کارها و مشکات را از فهرست خود حذف کنید، مانند بهینه‌سازی وب‌سایت و نظارت بر سایت خود برای مسائل امنیتی.

منبع: wpmayor.com

هاست وردپرس پارس وی دی اس:

با هاست اختصاصی وردپرس پارس وی دی اس، سایت خود را بر روی هاست بهینه شده و منابع سخت افزار اختصاصی میزبانی کنید. هاست اختصاصی وردپرس ترکیبی از هاست وردپرس و سرور مجازی میباشد که یک فضای ایده آل برای میزبانی سایت شما فراهم ساخته است.

هاست وردپرس پارس وی دی اس
هاست وردپرس پارس وی دی اس

ویژگیهای برتر هاست وردپرس پارس وی دی اس:

 • آخرین فناوری هارد پرسرعت NVMe
 • استفاده از پرسرعت ترین وب سرویس (لایت اسپید)
 • میزبانی روی دیتاسنتر برج میلاد
 • آخرین نسخه افزونه کشینگ wp rocked بصورت رایگان
 • 7 روز گارانتی بازگشت وجه
 • گواهینامه SSL رایگان
 • فایروال و آنتی شلر
 • ترافیک نامحدود
 • 50% تخفیف تمدید سالیانه
مشاهده پلن‌های هاست وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا