وردپرس

22 دلیل برای استفاده از وردپرس برای سایت

آیا در مورد استفاده از وردپرس به عنوان ابزاری برای ساخت وب سایت خود مطمئن نیستید؟ آیا می‌پرسید که آیا وردپرس صرفاً یک ابزار وبلاگ‌نویسی است یا می‌توان از آن برای ساخت وب‌سایت به‌طور مستقل استفاده کرد؟ وردپرس به دلیل رابط کاربر پسند، انعطاف پذیری و مجموعه وسیعی از افزونه ها و قالبها به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

22 دلیل برای استفاده از وردپرس برای سایت
22 دلیل برای استفاده از وردپرس برای سایت

این امکان را به کاربران می‌دهد تا بدون نیاز به دانش فنی یا مهارت های کدنویسی وب سایت ها را به راحتی ایجاد و مدیریت کنند. وردپرس با ویژگی‌های قابل سفارشی‌سازی و فهرست افزونه‌های گسترده خود، به کاربران این امکان را می‌دهد تا یک وب‌سایت متناسب با نیازهای منحصربه‌فرد آنها بسازند، خواه یک فروشگاه اینترنتی، وبلاگ، نمونه کارها یا سایت شرکتی باشد.

علاوه بر این، وردپرس بخش قابل توجهی از اینترنت را قدرت می‌دهد و در نتیجه یک جامعه بزرگ و مفید ایجاد می‌کند که پشتیبانی و منابعی را برای عیب‌یابی و بهبود عملکرد وب‌سایت فراهم می‌کند.

امروز ما پاسخ هایی را داریم که شما به دنبال آن هستید. در زیر 22 دلیل ارائه شده است که توسط داده های واقعی و آمار کاربران پشتیبانی می‌شود و توضیح می‌دهد که چرا باید انتخاب کنید.

1. حدود 43.1٪ از تمام سایتها از وردپرس استفاده می‌کنند

قابل توجه است که تقریباً 43.1٪ از تمام وب سایت های موجود در اینترنت از وردپرس استفاده می‌کنند. وقتی این رقم را در نظر بگیرید، حتی چشمگیرتر می‌شود. از هر چهار وب سایتی که با آنها برخورد می‌کنید، بیش از یکی با وردپرس ساخته شده است. باید دلیل قانع کننده ای وجود داشته باشد که چرا تعداد قابل توجهی از وب سایت ها وردپرس را انتخاب می‌کنند. هدف این پست روشن کردن همین موضوع است.

2. وردپرس با 65.3% سهم بازار بر بازار سیستم مدیریت محتوا تسلط دارد

وردپرس نه تنها در بین انواع وب سایت ها محبوب است، بلکه به ویژه برای وب سایت هایی که قبلاً یک سیستم مدیریت محتوای از پیش ساخته شده دارند، مورد علاقه است. در مقایسه، حتی نزدیکترین رقیب، Shopify، با سهم بازار 6.7٪، به میزان قابل توجهی از محبوبیت وردپرس فاصله دارد.

3. وردپرس با افزونه ها قابل توسعه است

این بدان معناست که حتی اگر مهارت های کدنویسی ندارید، می‌توانید وب سایت خود را با ویژگی های چشمگیر ارتقا دهید.

وردپرس با اکوسیستم پلاگین گسترده خود از همه سیستم های مدیریت محتوا برتری دارد. این ارقام صرفاً برای دایرکتوری های برنامه افزودنی رسمی، به استثنای برنامه های افزودنی اضافی ارائه شده توسط منابع شخص ثالث، به حساب می‌آیند.

تعداد پلاگین های رسمی: وردپرس: ~60000  – جوملا: ~6000 – دروپال: ~48000

4. امکان تغییر قالب بدون نیاز به کدنویسی

علاوه بر افزونه ها، وردپرس مجموعه وسیعی از قالبها را برای وب سایت شما فراهم می‌کند. قالبها به شما این امکان را می‌دهند که کنترل کاملی بر ظاهر سایت خود داشته باشید، بدون اینکه نیازی به دانش کدنویسی داشته باشید. WordPress.org میزبان هزاران تم رایگان است و حتی تعداد بیشتری از آنها در بازارهای مستقل و توسعه دهندگان موجود است.

5. وردپرس چند زبانه است

اگر انگلیسی زبان اول شما نیست، نیازی به نگرانی نیست! تیم ترجمه وردپرس با موفقیت وردپرس را به 169 زبان مختلف ترجمه کرده است. علاوه بر این، افزونه‌های متعددی نسخه‌های ترجمه شده را ارائه می‌دهند که به شما این امکان را می‌دهد تا بدون زحمت وب‌سایتی ایجاد کنید که از چندین زبان با استفاده از ابزارهایی مانند Polylang یا Weglot پشتیبانی می‌کند.

6- سایتهای بزرگ با وردپرس ساخته شده‌اند

وردپرس فقط در بین وب سایت های کوچک محبوب نیست. همچنین به طور گسترده توسط برندهای بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت های مطرحی مانند سونی موزیک و مرسدس بنز، ناشران مشهوری مانند BBC America و رویترز و دانشگاه های معتبری مانند دانشگاه هاروارد و دانشگاه واشنگتن از جمله برندهای مطرحی هستند که وردپرس را برای حضور آنلاین خود انتخاب کرده اند.

سایتهای وردپرسی
سایتهای وردپرسی

7. وردپرس در مقایسه با دیگران به صرفه‌تر است

شما می‌توانید از نرم افزار وردپرس به همراه قالب ها و افزونه های رایگان متعدد برای ایجاد وب سایت خود بدون هیچ هزینه ای استفاده کنید. تنها هزینه های هاست وردپرس و نام دامنه است. در مجموع، شما می‌توانید یک سایت ساده وردپرسی را با حدود 500 هزار تومان سالانه راه اندازی کنید. با این حال، اگر به پلاگین ها یا قالب های ممتاز تمایل دارید، این هزینه ممکن است افزایش یابد.

از طرف دیگر، Squarespace برای ابتدایی ترین طرح خود از 96 دلار در سال شروع می‌شود و آن را نسبتاً گران تر از وردپرس می‌کند.

8. یافتن راهنمای وردپرس آسان است

با توجه به محبوبیت بسیار زیاد آن به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا در سراسر جهان، وردپرس از یک شبکه پشتیبانی گسترده که طیف گسترده ای از منابع را در بر می‌گیرد، بهره می‌برد. آموزش‌های فراوان وردپرس را می‌توان در بسیاری از وبلاگ‌ها یافت، در حالی که انجمن‌های پشتیبانی اختصاصی و آموزش‌های ویدیویی کاربرپسند به‌طور خاص برای مبتدیانی که به دنبال کمک در مورد مسائل مربوط به وردپرس هستند، ارائه می‌شود.

9. وردپرس انعطاف پذیر است

وردپرس با مجموعه گسترده ای از افزونه ها، طیف گسترده ای از عملکردها را فراتر از وبلاگ نویسی ارائه می‌دهد. وردپرس چه ایجاد یک فروشگاه آنلاین، راه‌اندازی دایرکتوری محلی یادآور Yelp، ایجاد یک شبکه اجتماعی یا امکانات بی‌شماری دیگر باشد، وردپرس به یک پلتفرم همه‌کاره تبدیل شده است.

10. وردپرس دیگر فقط برای وب سایت ها نیست

در زمان‌های اخیر، وردپرس تاکید زیادی بر REST API خود داشته است و به توسعه‌دهندگان فرصت‌های فراوانی برای ایجاد برنامه‌های جذاب با استفاده از وردپرس می‌دهد. این پیشرفت امکان استفاده نوآورانه از محتوای وردپرس شما را فراهم می‌کند و راه را برای فرصت های هیجان انگیز در آینده هموار می‌کند.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس
سیستم مدیریت محتوای وردپرس

11. وردپرس امکان برقراری ارتباط با ابزارهای دیگر را دارد.

شما این قابلیت را دارید که از سرویس ایمیل مارکتینگ، دروازه های پرداخت و سایر ابزارهای مورد علاقه خود در حین استفاده از وردپرس استفاده کنید. وردپرس با طیف گسترده ای از افزونه ها، سازگاری با طیف گسترده ای از خدمات وب سایت شخص ثالث محبوب را که امروزه در دسترس است، ارائه می‌دهد.

12. امکان ایجاد اکوسیستم مستقل با وردپرس

اگر علاقه ای به تکیه بر خدمات خارجی ندارید، وردپرس گزینه مناسبی برای مدیریت همه چیز در داشبورد خود ارائه می‌دهد. اگر ترجیح می‌دهید از ابزارهای شخص ثالث اجتناب کنید، می‌توانید یک لیست پستی ایجاد کنید، خبرنامه بفرستید، و کارهای مختلف را مستقیماً در داشبورد وردپرس انجام دهید، بدون اینکه نیازی به سرمایه گذاری در خارج از منزل داشته باشید.

13. وردپرس از استانداردهای دسترسی پیروی می‌کند

اطمینان از یک تجربه وب در دسترس برای افراد دارای ناتوانی جسمی یا حسی تمرکز اصلی تیم اصلی وردپرس است. آنها تلاش های ویژه ای را برای ایجاد نرم افزار وردپرس برای همه کاربران اختصاص می‌دهند.

14. وردپرس میزبان رویدادهای سرگرم کننده آفلاین و آنلاین است

هر سال، وردپرس اردوها و جلسات متعددی را در سراسر جهان سازماندهی می‌کند و بستری برای شبکه‌سازی با افراد همفکر ایجاد می‌کند و دانش در مورد وردپرس را گسترش می‌دهد.

در ابتدا، ممکن است به طور کامل از این رویدادهای لذت بخش استفاده نکنید، اما با آشنایی بیشتر با وردپرس، آنها به یک مزیت اضافه تبدیل می‌شوند. با این وجود، با توجه به شرایط کنونی جهانی، بیشتر این رویدادها به پلتفرم‌های آنلاین منتقل شده‌اند و سازمان‌دهندگان را وادار می‌کنند تا تعداد بیشتری از گردهمایی‌های مجازی را تطبیق دهند و برنامه‌ریزی کنند.

15. وردپرس کاربر پسندتر است

در تلاش برای رقابت با سازندگان وب سایت مانند Squarespace و Wix، وردپرس تلاش های قابل توجهی را برای افزایش کاربرپسندی خود برای مبتدیان انجام داده است. این مستلزم تعهد وردپرس به دستیابی به همان سطح از سادگی Squarespace است، در حالی که مزیت قابل توجه خود را از نظر انعطاف پذیری حفظ می‌کند.

وردپرس
وردپرس

وردپرس با ترکیب ویژگی هایی مانند سفارشی ساز وردپرس، به کاربران این امکان را می‌دهد که بدون دانش کدنویسی وب سایت خود را به راحتی تغییر دهند.

16. 36 درصد از 10 هزار سایت برتر از وردپرس استفاده می‌کنند

بیایید لحظه ای به بررسی برخی از آمارها بپردازیم، زیرا آنها کاملاً جذاب هستند. وردپرس نه تنها سهم قابل توجهی در بازار کلی دارد، بلکه به طور گسترده توسط بخش قابل توجهی از برجسته ترین وب سایت ها استفاده می‌شود. قابل توجه است که 36 درصد از 10000 وب سایت برتر با بیشترین ترافیک در سطح جهان توسط وردپرس طراحی شده اند. در مقایسه، هیچ سیستم مدیریت محتوای دیگری حتی به این رقم نزدیک نمی‌شود.

17. وردپرس سئوی موتورهای جستجو را آسان می‌کند

بهینه سازی موتورهای جستجو برای هدایت ترافیک به وب سایت وردپرس شما بسیار مهم است. به لطف افزونه‌های کاربرپسند مانند Yoast SEO، All in One SEO، و سایر پلاگین‌ها، بهینه‌سازی وردپرس برای سئو نیازی به مهارت‌های کدنویسی پیشرفته ندارد. شما فقط باید چند تنظیمات اولیه را تنظیم کنید و افزونه ها بقیه موارد را انجام می‌دهند.

علاوه بر این، پلاگین های خاصی حتی می‌توانند محتوای شما را تجزیه و تحلیل کنند و پیشنهادات مفیدی ارائه دهند. این بدان معنی است که حتی اگر دانش کمی در مورد سئو دارید، می‌توانید با پیروی از توصیه های ارائه شده توسط این افزونه ها، محتوای خود را ارتقا دهید.

18. وردپرس به سرعت بارگذاری می‌شود.

سرعت بارگذاری وب سایت شما بر جنبه های مختلف از جمله لذت بازدیدکنندگان و احتمال خرید تأثیر بسزایی دارد. با اجرای بهینه‌سازی‌های سرعت مناسب، مانند انتخاب یک قالب وردپرس سریع، می‌توانید زمان بارگذاری سریع وب‌سایت وردپرس خود را تضمین کنید. در واقع دستیابی به زمان بارگذاری صفحه کمتر از یک ثانیه هنگام استفاده از وردپرس قابل دستیابی است.

19. وردپرس ریسپانسیو است

امروزه مرور اینترنت موبایل اهمیت فوق العاده ای پیدا کرده است. بنابراین، برای وب سایت شما بسیار مهم است که ظاهری بصری جذاب در همه دستگاه ها داشته باشد، نه فقط رایانه ها. خوشبختانه، تمام قالب‌های مدرن وردپرس با پشتیبانی از طراحی واکنش‌گرا ارائه می‌شوند و این اطمینان را می‌دهند که سایت وردپرس شما به طور خودکار تنظیم می‌شود و در هر دستگاهی برجسته به نظر می‌رسد.

20. وردپرس تولید محتوا را به آسانی تایپ کردن در ورد انجام می‌دهد

اگر می‌دانید چگونه یک سند متنی در ورد ایجاد کنید، می‌توانید بدون زحمت یک پست فرمت شده در وردپرس ایجاد کنید. شما نیازی به نگرانی در مورد کدنویسی پیچیده ندارید زیرا قالب بندی متن خود در وردپرس به سادگی کلیک کردن روی چند دکمه است.

block editor
block editor

علاوه بر این، پیشرفت وردپرس به حدی رسیده است که دیگر مجبور نیستید به صفحه سازهای خارجی وابسته باشید. در واقع، در حال حاضر ابزارهای تخصصی به نام “صفحه ساز” وجود دارد که به شما امکان می‌دهد طرح های پیچیده ای را بدون دانش کدنویسی ایجاد کنید.

21. وردپرس دارای صفحه ساز رایگان است

وردپرس در سال های اخیر با ارائه ارتقاء عملکرد چشمگیر پیشرفت قابل توجهی داشته است. دو پیشرفت برجسته عبارتند از ویرایشگر بلاک و ویرایشگر سایت کامل (FSE).

Block Editor به ویرایشگر پیش فرض وردپرس تبدیل شده است که به کاربران امکان می‌دهد به راحتی صفحات محتوا و پست ها را از طریق رابط کشیدن و رها کردن ایجاد کنند. این یک تجربه کاملاً بصری را ارائه می‌دهد و دسترسی به الگوهای بلوک از پیش ساخته شده را فراهم می‌کند که می‌توانند بدون زحمت تنها با چند کلیک در محتوا ادغام شوند. علاوه بر این، طیف گسترده ای از افزونه های افزودنی مانند Otter Blocks وجود دارد که ویژگی های Block Editor را گسترش می‌دهد.

از سوی دیگر، ویرایشگر کامل سایت (FSE) شباهت هایی با ویرایشگر بلاک دارد اما هدف متفاوتی را دنبال می‌کند. در حالی که Block Editor بر ایجاد صفحات و پست ها تمرکز دارد، ویرایشگر کامل سایت برای تنظیم عناصر کلی سایت، مانند هدر، پاورقی، منوی اصلی، رنگ ها و فونت ها طراحی شده است. همچنین امکان ایجاد الگوهای قابل استفاده مجدد به نام “Patterns” را فراهم می‌کند.

مهم است که توجه داشته باشید که ویرایشگر کامل سایت تنها زمانی قابل دسترسی است که از یک تم بلوک استفاده می‌کنید. با این حال، قالبهای کلاسیک، که قبل از معرفی ویرایشگر کامل سایت توسعه یافته بودند، هنوز هم می‌توانند تا حدی با استفاده از سفارشی ساز وردپرس سفارشی شوند، اگرچه نه به وسعت ویرایشگر کامل سایت.

22. وردپرس به شما امکان کنترل امنیت وب سایت را می‌دهد

یکی از دلایل استثنایی بودن وردپرس، توانایی آن در اختیار شما با کنترل امنیت وب سایت است. استفاده گسترده از این سیستم مدیریت محتوا، آن را در معرض ضعف ها و خطرات احتمالی قرار می‌دهد. با این حال، با استفاده از گزینه های متعدد و سازگاری گسترده ارائه شده توسط وردپرس، می‌توانید از محتوای خود در برابر هکرها محافظت کنید.

علاوه بر تکیه بر افزونه های امنیتی قوی، می‌توانید طیف وسیعی از تکنیک ها را به صورت دستی برای تقویت وب سایت خود در برابر تهدیدات خارجی به کار ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا