اخبار سینما

انیمیشن Dark Crystal: Age of Resistance

انیمیشن Dark Crystal: Age of Resistance شبیه به گیم آف ترونزی با عروسک است

 

نتفلیکس عروسک های زیبایی را معرفی کرد که تصور جدیدی از فانتزی عروسک ساز قدیمی (جیم هنسون) را زنده میکند .

 

در دنیای افکت های براق CG ، نکته ای جادویی درباره Dark Crystal وجود دارد .
در سال 1982 عروسک های فیزیکی “جیم هنسون” برای کودکان بسیار محبوب بود ، ولی چه کسی فکرش را می کرد که در سال 2019 هنوز آثاری از آنها وجود داشته باشد؟ آثاری که باعث میشود در فیلم های امروزی هنوز از این عروسک ها استفاده شود .

از روز جمعه 30 آگوست 2019 کمپانی نتفلیکس 10 اپیزود از The Dark Crystal: Age of Resistance را منتشر کرد .

Age of Resistance انیمشنی است که مانند فیلم اصلیش با عروسک هایی که “جیم هنسون” فقید در مغازه اش ساخته شده ، فیلمبرداری شده است و صداپیشه های بزرگی در این مجموعه به ایفای نقش پرداخته اند .
هرچند که ستاره های اصلی این مجموعه عروسک هایش محسوب میشوند ، بازیگران این انیمیشن عروسکی به عنوان عروسک هایی که زنده شده اند ، موجوداتی عجیب و غریب و شخصیت هایی هستند که باعث لذت بردن بینندگان میشوند ، زیرا به خوبی بر روی آنها کار شده است .

در اولین صداگذاری ، که توسط Sigourney Weaver روایت شده است ، ما را به قلمرو فانتزی رنگارنگ فیلم برمیگرداند .
کریستال زنده توسط venal Skeksis فاسد شده است ، کسی که بر قبیله های بی گناه Gelflings حکمرانی میکند ، ولی اکنون Gelfling جوانی ظهور کرده تا همه چیز را تغییر دهد .

مانند فیلم اصلیش ، Skeksis ها لحظات ترسناکشان را دارند ، ولی قطعاً نمیتوان آن ها را صرفاً نقش منفی داستان معرفی کرد ، غرور و طمع Skeksis ها را به این روز انداخته است ، ولی بیش از همه چیز ترس! میترسند توطئه ای رخ دهد و مقام خود را از دست دهند و همین باعث میشود آنها مخالفان سرسختی در مقابل حریفانشان باشند .

مقایسه سریال Game of Thrones در مقابل Dark Crystal مقایسه مناسبی به نظر میرسد ، فیلم اصلی Dark Crystal با تهدیدی شوم فیلمبرداری میشود ، ولی سریال جدیدش جو زیباتری دارد و مانند سریال محبوب GOT که هدف قبیله ها برای رسیدن به تاج و تخت بود این سریال نیز به نبرد بین دو نژاد برای رسیدن به هدفی متعالی می پردازد و همین امر به جذابیت Dark Crystal: Age of Resistance کمک زیادی میکند .

ما میلیون صحنه درگیری در فیلم ها مشاهده کرده ایم ، ولی قطعاً تعداد کمی از صحنه ها به خوبی صحنه های  Age of Resistance ساخته شده است ، جایی که کاراکترهایش به جای صرفاً فقط درگیری ، نکته های زیادی را به بیننده آموزش میدهند .
برای مثال ، زمانی که قبلیه Gelfling ها با مشکلی در قبلیه روبرو میشوند ، پرنسس Gelfling ها با رتبه بندی قبایل Gelfling ، به ترتیب موقعیت اجتماعی آنها مشکل را حل میکند ، و زمانی که هنوز مشکل حل نشود ، او شروع به آموزش چیزهایی که در جهان مشاهده کرده است به افراد قبیله اش میکند و سپس از افراد قبیله میخواهد که کلیه نظرهای خود را به اشتراک بگذارند تا علمی که کسب کرده اند را به هم دیگر آموزش دهند و مشکلات خود را حل کنند .

Dark Crystal: Age of Resistance یک انیمیشن عروسکی فوق العاده است و با اینکه شخصیت های عروسکی در آن وجود دارد ، قطعاً برای کودکان ساخته نشده است .

ParsVds پیشنهاد میکند تماشای این انیمیشن عروسکی فوق العاده را که یکی از سورپرایرهای سال 2019 محسوب میشود را به هیچ عنوان از دست ندهید .

اخبار مربوط به سینما را از طریق ParsVds دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا