Mikrotik

آموزش مدیریت پهنای باند اینترنت در میکروتیک با Mikrotik Hotspot User profile

اولویت بندی پهنای باند میکروتیک

اگر می‌خواهید پهنای باند را بین گروه های مختلف کاربران هات اسپات به اشتراک بگذارید به گونه ای که فعالیت های یک گروه بر سرعت وبگردی گروه های دیگر تأثیری نداشته باشد، Hotspot User profile ویژگی مورد نیاز شماست. در این مطلب آموزش مدیریت پهنای باند اینترنت در میکروتیک با Mikrotik Hotspot User profile را توضیح خواهیم داد. همچنین اولویت بندی پهنای باند میکروتیک را توضیح خواهیم داد.

آموزش مدیریت پهنای باند میکروتیک
آموزش مدیریت پهنای باند میکروتیک

Mikrotik hotspot user profile قابلیتی است که می‌توان از آن هنگام راه اندازی هات اسپات میکروتیک برای دسته بندی کاربران هات اسپات در گروه‌ها استفاده کرد. سپس به این گروه ها سرعت پهنای باند از پهنای باند موجود از ISP اختصاص داده می‌شود.

مدیریت پهنای باند میکروتیک با Mikrotik Hotspot User profile

هات اسپات میکروتیک امکان ارائه پوشش اینترنت بی سیم در محوطه دانشگاه، هتل، شهر و غیره را فراهم می‌کند، به گونه ای که احراز هویت توسط سرور هات اسپات از یک مکان مرکزی به جای روش معمولی که هر نقطه دسترسی به طور جداگانه احراز هویت کاربر را کنترل می‌کند، انجام می‌شود.

برخی از مزایای هات اسپات عبارتند از: ورود به سیستم (بدون توجه به جایی که کاربر از کجا وصل می‌شود)، رومینگ، رمز عبور آسان، مدیریت کاربر و پهنای باند و غیره.

توپولوژی شبکه در میکروتیک

پروفایل هات اسپات
پروفایل هات اسپات

تست شده روی میکروتیک

این تست با استفاده از میکروتیک RB 750 با مجوز سطح 4 انجام شد.

پیاده سازی مدیریت پهنای باند میکروتیک

اولین قدم راه اندازی سرور هات اسپات است. برای انجام این کار، روی IP>hotspot>hotspot setup کلیک کنید و دستورالعمل های زیر را دنبال کنید. با چند کلیک، راه اندازی سرور هات اسپات خود را در کمترین زمان انجام می‌دهید.

برخی از جزئیاتی که باید هنگام راه‌ اندازی یک سرور هات اسپات وارد شوند عبارتند از: انتخاب رابطی که برای آن هات اسپات پیکربندی شده است، IP رابط را وارد کنید، hotspot pool را تعریف کنید، IP رابط را به عنوان IP سرور اصلی dns وارد کنید.

پس از پیکربندی سرور هات اسپات، پروفایل کاربری میکروتیک هات اسپات را پیکربندی کنید. hotspot user profile به شما امکان می‌دهد سرعت دانلود / آپلود مجاز را برای همه کاربران متصل به یک نمایه خاص مشخص کنید.

در منوی hotspot، روی تب user profile کلیک کنید و نام و امتیاز را همانطور که در تصویر زیر مشخص شده است وارد کنید.

یوزر پروفایل
یوزر پروفایل

برای ایجاد پروفایل های کاربری بیشتر می‌توانید مراحل را تکرار کنید. پس از ایجاد پروفایل کاربری هات اسپات، روی تب user کلیک کنید تا کاربران هات اسپات ایجاد شده و به پروفایل های مختلف اختصاص داده شوند.

کاربران سرعت تخصیص داده شده به hotspot user profile را به ارث خواهند برد. برای نحوه ایجاد کاربر به تصویر زیر مراجعه کنید.

یوزر1
یوزر1

با این تنظیمات، کاربر با نام user1 و هر کاربر دیگری که به پروفایلی به نام مدیر اختصاص داده شده است، همگی سرعت آپلود و دانلود 2 مگابیت در ثانیه را بین خودشان به اشتراک خواهند گذاشت.

اگر پروفایل دیگری ایجاد کنید و 1 مگابیت در ثانیه به آن اختصاص دهید، پروفایل کاربر اطمینان حاصل می‌کند که 2 مگابیت در ثانیه همیشه به کاربران اختصاص داده شده به پروفایل مدیر رزرو می‌شود. این یک راه خوب برای اطمینان از اینکه تعداد کمی از سیستم ها کل پهنای باند موجود برای همه را اشغال نمی‌کنند است.

منبع: timigate.com

سرور مجازی میکروتیک پارس وی دی اس:

با خرید سرور مجازی میکروتیک پارس وی دی اس که با پورت ۱ گیگابیت راه اندازی شده‌اند کیفیت بالا را تجربه کنید. سرور مجازی میکروتیک سرویسی مناسب برای کانفیگ‌های شبکه‌ای، استفاده از آیپی اختصاصی بر روی سیستم شخصی و دیگر خدمات شبکه‌ای می‌باشد.
سرویس‌های قابل ارائه شامل: میکروتیک ایران، میکروتیک فرانسه، میکروتیک کانادا، میکروتیک انگلیس، میکروتیک هلند، میکروتیک آمریکا، میکروتیک امارات و میکروتیک ترکیه
سرور مجازی میکروتیک پارس وی دی اس
سرور مجازی میکروتیک پارس وی دی اس

ویژگی‌های برتر سرور مجازی میکروتیک پارس وی دی اس:

 • لوکیشن: ایران، کانادا، فرانسه، انگلیس، هلند، آمریکا، امارات و ترکیه
 • پورت پر سرعت مسیر دهی شده
 • آپتایم بالای سرور مجازی
 • پینگ مناسب به شبکه ی ایران
 • یک عدد آی پی اختصاصی
 • میزان ترافیک بالا
 • همراه با پنل مدیریتی
 • همراه با پنل مدیریت ترافیک
 • منابع اختصاصی
 • پردازنده قدرتمند
 • تحویل سرویس بین ۱ تا ۶ ساعت در ساعات اداری

پلن‌های سرور مجازی میکروتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا