رفع خطای bandwidth test connection error میکروتیک

رفع خطای تست پهنای باند میکروتیک

پیام خطای bandwidth test connection error میکروتیک نشان دهنده این است که نمی‌تواند به هاست متصل شود، این مورد  می‌تواند هنگام تلاش برای تعیین توان عملیاتی در یک لینک LAN خسته‌کننده باشد. جدای از عدم امکان تست از دستگاه آسیب دیده، بررسی‌های بیشتر نشان می‌دهد که رابط LAN ضعیف است.

رفع خطای bandwidth test connection error میکروتیک
رفع خطای bandwidth test connection error میکروتیک

همانطور که مشکل خطای bandwidth test connection error میکروتیک می‌تواند خسته کننده باشد، راه حل بسیار ساده و آسانی دارد. ابتدا، علت این مشکل را بررسی می‌کنیم.

علت بروز خطای bandwidth test connection error چیست؟

دو نوع از پیام خطای تست پهنای باند میکروتیک وجود دارد که کاربر می‌تواند هنگام تلاش برای انجام آزمایش پهنای باند دریافت کند. یکی خطای احراز هویت و دیگری خطای اتصال است.

خطاهای احراز هویت به دلیل وارد کردن اطلاعات نامناسب ورود به سرور ایجاد می‌شوند و به سادگی می‌توان با تایپ نام کاربری و رمز عبور صحیح دستگاهی که در حال آزمایش آن هستید، آن را اصلاح کرد. مورد دوم ناشی از عدم تطابق دوطرفه رابط است که بر عملکرد کلی لینک شما تأثیر می گذارد و چیزی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

در حال حاظر پیدا کردن سوئیچ‌های ارزان 10/100 در شبکه‌ها بسیار آسان است، به این دلیل است که بیشتر مردم نمی‌خواهند برای زیرساخت‌های شبکه پول خرج کنند، چه برسد به اینکه برای سوئیچ بخواهند هزینه کنند.

خطای اتصال تست پهنای باند میکروتیک زمانی ایجاد می‌شود که یک رادیو میکروتیک با پورت اترنت 10/100/1000 یک اتصال 10mbps در یک سوئیچ پورت تبادل اطلاعات کند. این مورد به این دلیل اتفاق می‌افتد که تبادل اطلاعات رابط در دستگاه‌های میکروتیک به صورت پیش فرض روی اتوماتیک تنظیم شده است.

به محض این که این اتفاق بیفتد، دو مشکل اساسی پیش خواهد آمد. در مرحله اول، انجام تست پهنای باند روی دستگاه آسیب‌دیده به هر دستگاه دیگر میکروتیک، پیام خطایی را نشان می‌دهد که می‌گوید «can’t connect to host». با این حال، تست دستگاه‌های دیگر به رابط بی‌سیم دستگاه میکروتیک آسیب دیده کار خواهد کرد. ثانیا، سرعت پورت LAN آسیب دیده از 10 مگابیت در ثانیه فراتر نمی‌رود.

راه حل رفع خطای bandwidth test connection error

برای رفع خطای اتصال تست پهنای باند میکروتیک در دستگاه میکروتیک، کافی است به interfaces بروید و روی پورت LAN دوبار کلیک کنید، روی ethernet کلیک کنید و تیک کادر 10 مگابیت بر ثانیه را در tx و rx بردارید. اگر سوئیچ گیگابیتی دارید، می‌توانید تیک 100M را بردارید تا مجبور به تبادل اطلاعات با رابط گیگابیتی شوید. تصویر زیر را ببینید.

راه حل رفع خطای bandwidth test connection error
راه حل رفع خطای bandwidth test connection error

پس از انجام کار فوق، پورت LAN دستگاه میکروتیک سرعت رابط را با سوئیچ LAN مجدداً بررسی می‌کند و اتصال مجدد برقرار می‌شود. تست پهنای باند از دستگاه به دستگاه‌های دیگر به درستی کار خواهد کرد و تست سرعت از LAN، دیگر محدود به 10 مگابیت در ثانیه نخواهد بود.

منبع: timigate

سرور مجازی میکروتیک پارس وی دی اس:

با خرید سرور مجازی میکروتیک پارس وی دی اس که با پورت ۱ گیگابیت راه اندازی شده‌اند کیفیت بالا را تجربه کنید. سرور مجازی میکروتیک سرویسی مناسب برای کانفیگ‌های شبکه‌ای، استفاده از آیپی اختصاصی بر روی سیستم شخصی و دیگر خدمات شبکه‌ای می‌باشد.

سرویس‌های قابل ارائه شامل: میکروتیک ایران، میکروتیک فرانسه، میکروتیک کانادا، میکروتیک انگلیس، میکروتیک هلند، میکروتیک آمریکا، میکروتیک امارات و میکروتیک ترکیه

سرور مجازی میکروتیک پارس وی دی اس
سرور مجازی میکروتیک پارس وی دی اس

ویژگی‌های برتر سرور مجازی میکروتیک پارس وی دی اس:

 • لوکیشن: ایران، کانادا، فرانسه، انگلیس، هلند، آمریکا، امارات و ترکیه
 • پورت پر سرعت مسیر دهی شده
 • آپتایم بالای سرور مجازی
 • پینگ مناسب به شبکه ی ایران
 • یک عدد آی پی اختصاصی
 • میزان ترافیک بالا
 • همراه با پنل مدیریتی
 • همراه با پنل مدیریت ترافیک
 • منابع اختصاصی
 • پردازنده قدرتمند
 • تحویل سرویس بین ۱ تا ۶ ساعت در ساعات اداری

پلن‌های سرور مجازی میکروتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا