Mikrotik

آموزش کانفیگ Mikrotik source NAT روی یک IP خاص

در این مقاله قصد داریم نحوه‌ی کانفیگ Mikrotik source NAT برای یک آدرس IP خاص را به شما آموزش دهیم. در مرحله اول از فرایند مهندسی یک شبکه، شما باید نگران امنیت شبکه و اطلاعات آن باشید. در این راستا، افراد با تجربه و متخصص NAT را یکی از قوی ترین ابزارها و ویژگی های موجود در سیستم عامل روترهای میکروتیک می دانند.

شما برای راه اندازی روتر خود، به دو روش می‌توانید عمل کنید: پیکربندی منبع NAT روتر با یک آدرس IP خاص و یا IP masquerading. این دو چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟ IP masquerading به تمام شبکه های محلی اجازه می دهد تا برای دسترسی به اینترنت به شبکه شما وصل شوند.

آموزش کانفیگ Mikrotik source NAT روی یکIP خاص
آموزش کانفیگ Mikrotik source NAT روی یکIP خاص

برای این فرایند، یک IP عمومی در درگاه WAN روتر میکروتیک وجود دارد که با کمک آن افراد می‌توانند با اتصال به شبکه شما، به نت نیز وصل شوند. پیکربندی منبع NAT روتر اما به این معناست که شما یک آدرس IP عمومی ایجاد می‌کنید و این آدرس به عنوان IP منبع می‌تواند شبکه های محلی را به اینترنت وصل کند. شما نیازی به پیکربندی یک IP عمومی جدید در تنظیمات روتر میکروتیک نخواهید داشت.

از دیدگاه امنیتی نیز، کانفیگ Mikrotik source NAT روتر ارجح است؛ چرا که می تواند از دستگاه‌های شما محافظت کند. از طرفی دیگر، با این کانفیگ، شما کنترل بیشتری در تخصیص IP ها به افراد مختلف دارید. این کار از بارگیری بیش از حد یک IP خاص جلوگیری می‌کند.

کانفیگ Mikrotik source NAT روی یک IP خاص

برای تنظیم روتر و استفاده از ویژگی NAT source میکروتیک که در این مقاله به آن پرداخته خواهد شد، باید ابتدا به رابط کاربری دستوری روتر بروید. سپس دستوراتی مشابه با آنچه که در ادامه آمده است را وارد کنید. مطمئن شوید IP  عمومی که قرار است از آن استفاده کنید، از سوی ارائه دهنده سرویس شبکه و اینترنت به شما واگذار شده باشد.

/Ip firewall nat chain=srcnat action=src-nat to-addresses=8.8.8.8 src-address=10.0.0.0/16

توجه داشته باشید که آدرس 8.8.8.8 استفاده شده در این کد تنها مثالی برای نشان دادن نحوه وارد کردن کد می‌باشد. شما باید آدرس IP  اختصاصی مد نظرتان را به جای این اعداد وارد کنید. در ادامه تصاویری را نشان می دهیم که مراحل پیکربندی روتر برای کاربران ویندوز را نشان می‌دهد.

آموزش کانفیگ Mikrotik source NAT روی یک IP خاص
آموزش کانفیگ Mikrotik source NAT روی یک IP خاص

 

آموزش کانفیگ Mikrotik source NAT روی یک IP خاص2

منبع: timigate.com

سرور مجازی میکروتیک پارس وی دی اس:

با خرید سرور مجازی میکروتیک پارس وی دی اس که با پورت ۱ گیگابیت راه اندازی شده‌اند کیفیت بالا را تجربه کنید. Vps میکروتیک سرویسی مناسب برای کانفیگ‌های شبکه‌ای، استفاده از آیپی اختصاصی بر روی سیستم شخصی و دیگر خدمات شبکه‌ای می‌باشد.
سرویس‌های قابل ارائه شامل: میکروتیک ایران، میکروتیک فرانسه، میکروتیک کانادا، میکروتیک انگلیس، میکروتیک هلند، میکروتیک آمریکا، میکروتیک امارات و میکروتیک ترکیه
سرور مجازی میکروتیک پارس وی دی اس
سرور مجازی میکروتیک پارس وی دی اس

ویژگی‌های برتر سرور مجازی میکروتیک پارس وی دی اس:

 • لوکیشن: ایران، کانادا، فرانسه، انگلیس، هلند، آمریکا، امارات و ترکیه
 • پورت پر سرعت مسیر دهی شده
 • آپتایم بالای سرور مجازی
 • پینگ مناسب به شبکه ی ایران
 • یک عدد آی پی اختصاصی
 • میزان ترافیک بالا
 • همراه با پنل مدیریتی
 • همراه با پنل مدیریت ترافیک
 • منابع اختصاصی
 • پردازنده قدرتمند
 • تحویل سرویس بین ۱ تا ۶ ساعت در ساعات اداری

مشاهده پلن‌های سرور مجازی میکروتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا