تغییر رمز وردپرس از طریق phpmyadmin [گام به گام]

اگر می‌خواهید رمز عبور وردپرس را با استفاده از phpMyAdmin بازیابی کنید، در این مطلب آموزش تغییر رمز وردپرس از طریق phpmyadmin را توضیح خواهیم داد. اگر نمی‌توانید رمز عبور وردپرس را بازیابی کنید، راهی برای بازیابی رمز مستقیماً از طریق دیتابیس وردپرس با استفاده از phpMyAdmin وجود دارد.

تغییر رمز وردپرس از طریق phpmyadmin

چرا تغییر رمز وردپرس از طریق phpmyadmin باید انجام شود؟

بازیابی رمز عبور فراموش شده در وردپرس بسیار آسان است. می‌توانید به آسانی به صفحه لاگین وردپرس بروید و روی لینک «رمز خود را فراموش کرده‌اید؟» کلیک کنید.

تغییر رمز وردپرس از طریق phpmyadmin
تغییر رمز وردپرس از طریق phpmyadmin

وقتی روی لینک کلیک می‌کنید به صفحه بازیابی رمز عبور هدایت می شوید، هنگامی که نام کاربری یا آدرس ایمیل را وارد کردید، وردپرس یک لینک بازیابی رمز عبور را به آدرس ایمیل شما ارسال می‌کند.

با این حال، اگر به ایمیل تان دسترسی ندارید، یا وردپرس نتواند ایمیلی ارسال کند، نمی‌توانید رمز عبور خود را بازیابی کنید.

در چنین شرایطی، باید رمز عبور وردپرس را مستقیماً در دیتابیس مجدد تنظیم کنید. ساده‌ترین راه برای انجام این کار استفاده از phpMyAdmin است. با گفتن این موضوع، بیایید ببینیم چگونه می‌توانید به راحتی رمز عبور وردپرس را از phpMyAdmin بازنشانی کنید.

نحوه تغییر رمز وردپرس از طریق phpmyadmin

ابتدا باید به داشبورد سی پنل حساب میزبانی خود وارد شوید. در مرحله بعد، باید به بخش Databases بروید، سپس روی آیکون phpMyAdmin کلیک کنید.

phpmyadmin
phpmyadmin

با این کار برنامه phpMyAdmin راه اندازی می‌شود که در آن باید دیتابیس وردپرس را انتخاب کنید.

انتخاب دیتابیس
انتخاب دیتابیس

اکنون لیست جداول را در پایگاه داده وردپرس مشاهده خواهید کرد. شما باید به دنبال جدول wp_users در این لیست بگردید و روی لینک Browse در کنار آن کلیک کنید.

گزینه browse در phpmyadmin
گزینه browse در phpmyadmin

توجه: نام جدول در پایگاه داده وردپرس شما ممکن است پیشوندی متفاوت از پیشوندی داشته باشد که در تصویر نشان می‌دهیم. تغییر پیشوندهای جدول می‌تواند امنیت سایت وردپرس شما را بهبود بخشد.

اکنون ردیف‌ها را در جدول کاربران وردپرس خود خواهید دید. و روی دکمه edit در کنار نام کاربری که می‌خواهید رمز عبور آن را تغییر دهید کلیک کنید.

ویرایش کاربر در phpmyadmin

PhpMyAdmin فرمی را با تمام فیلدهای اطلاعات کاربر به شما نشان می دهد، شما باید مقدار موجود در قسمت user_pass را حذف کرده و رمز عبور جدید را جایگزین آن کنید. در زیر ستون تابع، MD5 را از منوی کشویی انتخاب کنید و سپس روی دکمه Go در پایین فرم کلیک کنید.

رمز جدید در phpmyadmin
رمز جدید در phpmyadmin

رمز عبور شما با استفاده از هش MD5 رمزگذاری می‌شود و سپس در پایگاه داده ذخیره می‌شود. شما با موفقیت رمز عبور وردپرس خود را با استفاده از phpMyAdmin تغییر دادید.

ممکن است تعجب کنید که چرا ما هش MD5 را برای رمزگذاری رمز عبور انتخاب کردیم، وردپرس قبلاً از هش MD5 برای رمزگذاری رمزهای عبور استفاده می‌کرد، اما از وردپرس نسخه 2.5 به بعد از فناوری های رمزگذاری قوی‌تری استفاده می‌کرد.

به محض اینکه با استفاده از یک رشته رمز عبور ذخیره شده به عنوان هش MD5 وارد شوید، وردپرس به طور خودکار آن را برای استفاده از الگوریتم های رمزگذاری جدیدتر تغییر می‌دهد.

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد که یاد بگیرید چگونه رمز عبور وردپرس را از phpMyAdmin بازیابی کنید، اگر سوالی در این خصوص دارد در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید.

منبع: wpbeginner.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا